1

Temat: zakładanie ePUAP

Witajcie, czy może ktoś z zamawiaczy, nie będący urzędem, zakładał skrzynkę ePUAP. Pytam, gdyż nowy miniPortal wspaniałomyślnie udostępniony przez uzp zakłada taką komunikację. Jak długo trwa założenie takiej skrzynki, bo widzę że jest tam jakiś wniosek o nadanie uprawnień więc pewnie czeka się na jego rozpatrzenie. Mam też pytanko czy nieinformatyk da radę to ogarnąć czy trzeba się posiłkować jakąś specjalną wiedzą o swoim systemie informatycznym itp. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to chętnie poczytam:)

2

Odp: zakładanie ePUAP

praktycznie od początku używam ePUAP do kontaktu z urzędami - nie wyobrażam sobie dreptania po urzędach czy wysyłania pism.
- teraz Prezes obsługujący firmowy ePUAP pozapraszał nas do niego; my zaakceptowaliśmy się zaproszenie i jak loguje się to pyta się mnie na które konto.
Jeśli chodzi o uwierzytelnienie to z tego co kojarzę załatwiłam to w 1 dzień - teraz możesz zamiast urzędu wybrać bank

3

Rozumiem, że jak firma ma możliwość składania pism w urzędach za pośrednictwem tej platformy to można również do niej złożyć pismo tą drogą? Pewnie gdzieś na BIP musi być zakładka pn. Elektroniczna Skrzynka Podawcza? Przepraszam, ale jestem całkowitym laikiem w kwestii ePUAP.

4

szukasz po nazwie urzędu lub po nazwie skrytki (większość nie podaje nazwy skrytki .... niestety); widoczna jest w wygenerowanym UPO.
Czasem nie wyszukuje po nazwie więc przydaje się skrytka

5 (edytowany przez marekw2 2018-10-02 16:14:14)

golavox, a co to jest to UPO, o ePUAP coś słyszałem (tyle co jazz) ale UPO to brzmi jak UFO.

6

urzędowe potwierdzenie odbioru taka elektroniczna zwrotka

7

https://puesc.gov.pl/-/028-co-to-jest-upp-upo-upd-ktore-widnieja-w-moich-odebranych-wiadomosciach-

8

Czy w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej konto ePUAP ma być założone "jako osoba" czy "jako firma"?

9

dziś dowiedziałam sie że konta zakłada sie zawsze indywidualnie i tylko raz i potem to konto przypiąć można do firmy/instytucji i mamy wtedy dwie zakładki na profilu zaufanym - prywatną i urzędową/firmową

10 (edytowany przez golavox 2018-10-04 08:10:40)

Marta napisał/a:

dziś dowiedziałam sie że konta zakłada sie zawsze indywidualnie i tylko raz i potem to konto przypiąć można do firmy/instytucji i mamy wtedy dwie zakładki na profilu zaufanym - prywatną i urzędową/firmową

zgadza się i pisałam o tym w innym temacie

11

Marta napisał/a:

Ok udało się.

Czyli ten jeden profil zaufany jest przypisany do obu kont - prywatnego i firmowego?

12 (edytowany przez jazz Wczoraj 13:34:22)

BŁAGAM POMÓŻCIE!!! Nie mogę rozgryźć tego ePUAP. Czy ktoś mógłby mi napisać jak krok po kroku wygląda zakładanie konta dla podmiotu? Mam jakąś instrukcję Ministerstwa ale dla mnie jest niejasna.
1. Przede wszystkim czy procedurę rejestracji na stronie ePUAP powinna przeprowadzić od początku osoba umocowana do reprezentacji podmiotu (u nas jest reprezentacja łączna -  dwóch prezesów)? Bo na końcu jest kwestia złożenia wniosku podpisanego podpisem elektronicznym przez osobę umocowaną. Czy też może to zrobić dowolny pracownik który ma profil zaufany, wygenerować wniosek, dać do podpisu prezesowi i potem go jakoś ze swojego profilu wysłać?
2. Które usługi wybrać w tym wniosku żeby obsługiwać zamówienia?
3. Kogo wskazać jako Administratora Podmiotu Publicznego?
4. Do kogo będą trafiać wiadomości nadawane przez wykonawców za pośrednictwem miniPortalu i tego ePUAP? Czy po założeniu tego konta podmiotu jest tam możliwość podczepiania pracowników czy coś takiego?

13

Czy jak jesteśmy spółką samorządową to tworząc profil podmiotu na ePuap mam wybrać "firma" czy "podmiot publiczny"?