1

Temat: zakładanie ePUAP

Witajcie, czy może ktoś z zamawiaczy, nie będący urzędem, zakładał skrzynkę ePUAP. Pytam, gdyż nowy miniPortal wspaniałomyślnie udostępniony przez uzp zakłada taką komunikację. Jak długo trwa założenie takiej skrzynki, bo widzę że jest tam jakiś wniosek o nadanie uprawnień więc pewnie czeka się na jego rozpatrzenie. Mam też pytanko czy nieinformatyk da radę to ogarnąć czy trzeba się posiłkować jakąś specjalną wiedzą o swoim systemie informatycznym itp. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to chętnie poczytam:)

2

Odp: zakładanie ePUAP

praktycznie od początku używam ePUAP do kontaktu z urzędami - nie wyobrażam sobie dreptania po urzędach czy wysyłania pism.
- teraz Prezes obsługujący firmowy ePUAP pozapraszał nas do niego; my zaakceptowaliśmy się zaproszenie i jak loguje się to pyta się mnie na które konto.
Jeśli chodzi o uwierzytelnienie to z tego co kojarzę załatwiłam to w 1 dzień - teraz możesz zamiast urzędu wybrać bank

3

Odp: zakładanie ePUAP

Rozumiem, że jak firma ma możliwość składania pism w urzędach za pośrednictwem tej platformy to można również do niej złożyć pismo tą drogą? Pewnie gdzieś na BIP musi być zakładka pn. Elektroniczna Skrzynka Podawcza? Przepraszam, ale jestem całkowitym laikiem w kwestii ePUAP.

4

Odp: zakładanie ePUAP

szukasz po nazwie urzędu lub po nazwie skrytki (większość nie podaje nazwy skrytki .... niestety); widoczna jest w wygenerowanym UPO.
Czasem nie wyszukuje po nazwie więc przydaje się skrytka

5 (edytowany przez marekw2 2018-10-02 16:14:14)

Odp: zakładanie ePUAP

golavox, a co to jest to UPO, o ePUAP coś słyszałem (tyle co jazz) ale UPO to brzmi jak UFO.

6

Odp: zakładanie ePUAP

urzędowe potwierdzenie odbioru taka elektroniczna zwrotka

7

Odp: zakładanie ePUAP

https://puesc.gov.pl/-/028-co-to-jest-upp-upo-upd-ktore-widnieja-w-moich-odebranych-wiadomosciach-

8

Odp: zakładanie ePUAP

Czy w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej konto ePUAP ma być założone "jako osoba" czy "jako firma"?

9

Odp: zakładanie ePUAP

dziś dowiedziałam sie że konta zakłada sie zawsze indywidualnie i tylko raz i potem to konto przypiąć można do firmy/instytucji i mamy wtedy dwie zakładki na profilu zaufanym - prywatną i urzędową/firmową

10 (edytowany przez golavox 2018-10-04 08:10:40)

Odp: zakładanie ePUAP

Marta napisał/a:

dziś dowiedziałam sie że konta zakłada sie zawsze indywidualnie i tylko raz i potem to konto przypiąć można do firmy/instytucji i mamy wtedy dwie zakładki na profilu zaufanym - prywatną i urzędową/firmową

zgadza się i pisałam o tym w innym temacie

11

Odp: zakładanie ePUAP

Marta napisał/a:

dziś dowiedziałam sie że konta zakłada sie zawsze indywidualnie i tylko raz i potem to konto przypiąć można do firmy/instytucji i mamy wtedy dwie zakładki na profilu zaufanym - prywatną i urzędową/firmową

Ok udało się.

Czyli ten jeden profil zaufany jest przypisany do obu kont - prywatnego i firmowego?

12

Odp: zakładanie ePUAP

Witam, jak to jest z tą skrzynką ePUAP podmiotu publicznego? Nasz szef założył ze swojego profilu zaufanego skrzynkę firmową i zaprosił mnie. Mogę się zalogować do skrzynki ze swojego profilu ale czy nie trzeba  dodatkowo aktywować skrzynki wysyłając wniosek do ministerstwa cyfryzacji?
Dzięki za pomoc.