1

Temat: Odrzucić czy nie

Witam, mam wątpliwość odnośnie ofert przetargowych złożonych w postępowaniu w procedurze krajowej na dostawę wyposażenia obiektu.  Przedmiotem zamówienia były między innymi zastawa obiadowa, sztućce, pościel, itp. Zamawiający wymagał podania nazwy, modelu, producenta oferowanego produktu z adnotacja w SIWZ, o odrzuceniu oferty w przypadku nie podania tych informacji.  Jeden z wykonawców w wymaganym miejscu nie wpisał nic, natomiast inny w większości przypadków podał "wyrób własny"i wpisał nazwę swojej firmy. Jak sprawdziłam w internecie Firma ta pomaga w wyszukiwaniu przetargów zajmuje się doradztwem, obsługą zamówień itd. czy obydwie z tych ofert powinny podlegać odrzuceniu??

2

Odp: Odrzucić czy nie

Moim zdaniem obie oferty są do odrzucenia. Jeśli chodzi o wykonawcę który nie podał nazwy to sprawa jest jasna. Jeśli chodzi o drugiego wykonawcę to nie wpisał on wymaganych informacji, które są niezbędne w celu prawidłowej oceny oferty tj. czy oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymogi siwz. Z informacji podanej przez wykonawcę nie wynika wprost jaki sprzęt został zaoferowany, a zamawiający na ich podstawie nie jest w stanie zweryfikować czy oferowany sprzęt spełnia wymogi postawione w siwz.

3

Odp: Odrzucić czy nie

Też tak myślałam. Dziękuję bardzo za podpowiedź.

4

Odp: Odrzucić czy nie

eva napisał/a:

a zamawiający na ich podstawie nie jest w stanie zweryfikować czy oferowany sprzęt spełnia wymogi postawione w siwz.

... nie jest też w stanie stwierdzić, że nie spełnia, a wykonawca zrobił swoje (zgodnie z SIWZ). Zatem jaka podstawa odrzucenia?