1

Temat: Brak wymogu doryt. warunków udziału treść oświadczenia

Jeśli zamawiający nie stawia e siwz warunkow udziału to jaka ma być treść oświadczenia dot. Przesłanek wykluczenia i spełnienia warunków udziału? W tym wypadku teho drugiego oświadczenia nie dołączać do siwz i nie zadać od Wykonawcy?
Co w sytuacji Kiedy zamawiający dołączył je do siwz? I jest juz po otwarciu ofert, czy ze strony kontroli może mieć z tego jakieś konsekwencje?

2

Odp: Brak wymogu doryt. warunków udziału treść oświadczenia

Jak nie stawiam żadnych warunków udziału w postępowaniu to nie żądam oświadczenia dotyczącego spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wycinam go z SIWZ. Nie jest to dokument potrzebny mi do przeprowadzenia postępowania.

3

Odp: Brak wymogu doryt. warunków udziału treść oświadczenia

Nie masz warunków nie masz oświadczenia o spełnieniu warunków.

4 (edytowany przez Marta 2018-08-06 08:36:08)

Odp: Brak wymogu doryt. warunków udziału treść oświadczenia

ok dzięki (mam troche wątpliwosci bo w ogłoszeniuu nie da sie usunąć oświadczenia o spełnianiu warunków jest łącznie z wykluczeniem)

a tak przy okazji jeszcze jedno pytanko: czy jesli w siwz na dostawe żywnosci daje zapis:" Ilości podane w załączniku do formularza ofertowego są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Dotyczy to zmniejszenia lub zwiększenia ilości zamawianego towaru do 15 % ogólnej wartości zamówienia. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu dostawy.:, to czy muszę  w ogłoszeniu o zamówieniu zaznaczyć ze Z. przewiduje udzielenie zmówienia o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp ( pkt II.7. ogłoszenia w BZP)?

5

Odp: Brak wymogu doryt. warunków udziału treść oświadczenia

czy jesli w siwz na dostawe żywnosci daje zapis:" Ilości podane w załączniku do formularza ofertowego są szacunkowe i mogą ulec zmianie. Dotyczy to zmniejszenia lub zwiększenia ilości zamawianego towaru do 15 % ogólnej wartości zamówienia. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu dostawy.:, to czy muszę  w ogłoszeniu o zamówieniu zaznaczyć ze Z. przewiduje udzielenie zmówienia o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp ( pkt II.7. ogłoszenia w BZP)?

pomożecie?

6

Odp: Brak wymogu doryt. warunków udziału treść oświadczenia

Zawsze trzeba zagwarantować min. ilość a zwiększenie można, tzw. prawo opcji.

7 (edytowany przez Marta 2018-08-07 07:10:12)

Odp: Brak wymogu doryt. warunków udziału treść oświadczenia

czyli nie powinnam przewidywać w tym wypadku udzielenia zamówień z art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7? a jeśli już poszło do w ogłoszeniu to musze do szacunku tą kwotę mieć doliczoną tak?