1

Temat: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Kilka JEDZ - OK
jeden bez podpisu
jeden nie da się otworzyć pdf - odmowa dostępu

2

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Uzupełnienie.

3

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

golavox napisał/a:

Kilka JEDZ - OK
jeden bez podpisu
jeden nie da się otworzyć pdf - odmowa dostępu


Też miałam jeden JEDZ bez podpisu to wezwałam do uzupełnienia. A w drugim przypadku pod JEDZ elektroniczny podpis złożyła jakaś osoba nie wskazana w ofercie do reprezentowania więc też wezwałam do wyjaśnienia czy ta osoba ma upoważnienie itp do podpisywania takich dokumentów.

4

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

ja stosuje procedurę odwróconą na szczęście tych delikwentów nie muszę wzywać .... chyba???

5

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

podepnę się pod temat JEDZ elektronicznie.

Wykonawcy składają zaszyfrowany JEDZ elektronicznie. Czy po odszyfrowaniu należy go wydrukować i wpiąć do akt czy zostają w poczcie elektronicznej. I jak długo , 4 lata? ?

6

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Ada napisał/a:

podepnę się pod temat JEDZ elektronicznie.

Wykonawcy składają zaszyfrowany JEDZ elektronicznie. Czy po odszyfrowaniu należy go wydrukować i wpiąć do akt czy zostają w poczcie elektronicznej. I jak długo , 4 lata? ?


jeszcze musisz zweryfikować podpis np. weryfikacjapodpisu.pl

7

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Co w przypadku, gdy jedz nie jest podpisany elektronicznie? wezwać? do czego wezwać?

8

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Tak, dokładnie,  ale czy dobrze planuję, wydrukować Jedza od każdego Wykonawcy i wpiąć w akta?

9

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

golavox napisał/a:

Co w przypadku, gdy jedz nie jest podpisany elektronicznie? wezwać? do czego wezwać?

wezwać do złożenia JEDZ podpisanego elektronicznie na e-mail ?????

10 (edytowany przez GallAnonim 2018-06-28 18:47:21)

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

W instrukcji uzp: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0025/36196/Instrukcja-skladania-JEDZ-elektronicznie.pdf
znalazłam coś takiego:
"Krok 8
W  przypadku  wezwania zamawiającego do uzupełnienia JEDZ na  podstawie  art.  26  ust.  3 ustawy Pzp wykonawca
w   odpowiedzi   na   ww. wezwanie przesyła  JEDZ podpisany kwalifikowanym  podpisem  elektronicznym  na  adres  poczty  elektronicznej (patrz  Krok  3), jednakże w takim przypadku wykonawca nie musi szyfrować tego dokumentu. "

Do Ada: Ja bym wydrukowała jedz + weryfikację podpisu. Dla mnie to jest załącznik do protokołu tak jak oferta.

11

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

GallAnonim napisał/a:

W instrukcji uzp: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0025/36196/Instrukcja-skladania-JEDZ-elektronicznie.pdf
znalazłam coś takiego:
"Krok 8
W  przypadku  wezwania zamawiającego do uzupełnienia JEDZ na  podstawie  art.  26  ust.  3 ustawy Pzp wykonawca
w   odpowiedzi   na   ww. wezwanie przesyła  JEDZ podpisany kwalifikowanym  podpisem  elektronicznym  na  adres  poczty  elektronicznej (patrz  Krok  3), jednakże w takim przypadku wykonawca nie musi szyfrować tego dokumentu. "

Do Ada: Ja bym wydrukowała jedz + weryfikację podpisu. Dla mnie to jest załącznik do protokołu tak jak oferta.


nic innego chyba nie pozostaje, tylko  co to za elektronizacja skoro zamiast wykonawcy to zamawiający drukuje dokument. No cóż , trzeba czekać na pierwsze doświadczenia

12

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

biorąc pod uwagę co mówią na szkoleniach to kontroli podlega JEDZ w wersji elektronicznej, a nie wydrukowany.

13

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

golavox, a mówią coś o tym jak archiwizował elektroniczny JEDZ, czy wystarczy nagrać na płytę CD i mieć ja w aktach sprawy?

14

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Ada napisał/a:

golavox, a mówią coś o tym jak archiwizował elektroniczny JEDZ, czy wystarczy nagrać na płytę CD i mieć ja w aktach sprawy?

też

maile z JEDZ też trzeba archiwizować (nie chodzi o wersję papierową czy wydruk do pdf); tu kłania się dział IT

15

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

czy ja dobrze rozumie ze teraz w unijnych tlyko jedz zakodowany na e-mail a od października wszystko elektronicznie?komunikacja z wykonawcami i składanie ofert też?czy umożliwi nam to miniportal z UZP czy nie?

16

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Marta napisał/a:

czy ja dobrze rozumie ze teraz w unijnych tlyko jedz zakodowany na e-mail a od października wszystko elektronicznie?komunikacja z wykonawcami i składanie ofert też?czy umożliwi nam to miniportal z UZP czy nie?

Dobrze rozumiesz. Teraz elektronicznie tylko JEDZ (chyba, że jesteś zamawiającym centralnym) a od 18.10 wszystko. Miniportal ma to umożliwić, ale nie wiadomo na 100% czy się wyrobią.

W przetargach poniżej progów chcą odsunąć elektronizację do 31.12.2019. Na razie przeszło w Senacie. Nie ma jeszcze podpisu prezydenta.

17

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

ok dzięki czyli obserwować trzeba na bieżąco prace nad miniportalem..a zamówienia do progu unijnego robimy jak dotychczas aż do końca 2019.

18

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

możecie mówić, że jestem walnięty, ale Marta naucz się pisać po polsku i nie rób wstydu sobie i zamawiającym,

ja - rozumiem
ty - rozumiesz
on - rozumie

już wcześniej ci na to zwracałem uwagę i nic

19

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Drukowanie elektronicznego JEDZ jest obowiązkowe w przypadku prowadzenia czynności w tradycyjnym systemie kancelaryjnym i obwarowane pewnymi czynnościami. Podstawa prawna: Rozporządzenie prezesa rady ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.

Polecam zapoznać się z paragrafem 39 z załącznika nr 1 do ww. rozporządzenia.

20

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

janek159 napisał/a:

możecie mówić, że jestem walnięty, ale Marta naucz się pisać po polsku i nie rób wstydu sobie i zamawiającym,

ja - rozumiem
ty - rozumiesz
on - rozumie

już wcześniej ci na to zwracałem uwagę i nic

jesteś walnięty

21

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

ok, rozumie

22

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

a ja Ciebie  NIE ROZUMIEM

23

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

ej ludzie temperatura wam się udziela czy co

24

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Oj oj udziela !!!!!

25

Odp: info z pierwszych JEDZ elektronicznie

Tak to sobie tlumaczcie.