1

Temat: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

Postępowanie powyżej progów - dotacja

mam formularz oferty, cena ryczałtowa

brak załącznika - wykaz cen

szukam podstaw, aby wezwać do uzupełnienia?

2

Odp: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

czy w siwz był zapis że mają dołączyć do oferty i czy potrafisz udowodnić że ten wykaz jest niezbędny do jakiś celów (co przy ryczałcie może być śliskie) jeżeli tak to może 26 ust 3 z wytłuszczeniem "....lub innych dokumentów niezbędnych...."

3

Odp: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

tak był zapis w SIWZ, że do oferty ma być (punkt co zawiera oferta)

4

Odp: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

galavox już to przechodziłam i powiem Ci, że nie ma żadnych podstaw żeby uzupełnili Ci wykaz cen. Taka jest idea ryczałtu z kodeksu cywilnego i jeśli żądasz do oferty szacowania wartości lub cen jednostkowych to jest tylko dobra wola Wykonawcy, ze go złoży, a jak nie złoży to nie masz podstawy do uzupełnienia bądź wyjaśnienia - w ryczałcie bierze na siebie wykonanie zamówienia.
Cyt.: Art.  632.  [Wynagrodzenie ryczałtowe]
§  1.  Jeżeli strony umówiły się o wynagrodzenie ryczałtowe, przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, chociażby w czasie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru lub kosztów prac.

5

Odp: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

W ryczałcie wykaz cen nie jest do niczego potrzebny tak na prawdę.
Czasami Zamawiający piszą, że szacunek lub kosztorys jest potrzebny do zlecenia ewentualnych robót zamiennych lub jeśli stosują art. 67 pkt 6 lub 7 to po to jest im potrzebny, ale nie ma prawnej możliwości uzupełnienia szacowania jak Wykonawca nie złoży formularza. Przy wynagrodzeniu kosztorysowym owszem są inne możliwości ale przy ryczałcie nie.
Można poprosić przed podpisaniem umowy o dostarczenie szacowania jeśli jest Wam to takie niezbędne.

6

Odp: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

ja zawsze mówię, że bez wykazu cen ALE inni chcą

7

Odp: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

czyli badamy ofertę dalej nie bacząc na brakujący załącznik?

8

Odp: brak wykazu cen, a jest formularz oferty

Tak badacie, a jeśli jest najkorzystniejszy to możecie przy podpisaniu umowy grzecznie poprosić o kosztorys szczegółowy, ale to tylko dobra wola Wykonawcy.