1

Temat: wyłączenie się osoby

Mam pytanie. Masz kontrahent zaprosił całą firmę na grila, dodatkowo z rodzinami i osobami towarzyszącymi. Za chwilę będą składać ofertę w przetargu (zawsze składają). Czy pracownicy, którzy pójdą nie będą mieli obowiązku wyłączenia się z przetargu z powodu tzw. innych okoliczności mogących mieć wpływ na ich obiektywizm? A może już sam Kierownik powinien ich wyłączyć bo wie że tam będą? A co z kierownikiem Zamawiającego

2

Odp: wyłączenie się osoby

To już raczej same osoby powinny wiedzieć czy się nie wyłączyć z postępowania i co ich łączy.

3 (edytowany przez jazz 2018-05-11 12:55:32)

Odp: wyłączenie się osoby

Ale te osoby przyjdą do mnie z takim zapytaniem i będą żądały jednoznacznej odpowiedzi (zawsze wtedy słyszę "ja nie nie znam się na prawie i nie wiem, ty mi powiedz)". Bo z tego co piszą w komentarzach to wystarczy tylko podejrzenie że mogą być nieobiektywne, a nie stwierdzenie że faktycznie były czy będą. Jak pójdą wszyscy to nie będzie komu ofert oceniać i podpisać umowy:)

4

Odp: wyłączenie się osoby

Polecam:

Osoby wykonujące czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia podlegają wyłączeniu, jeżeli pozostają z wykonawcą w takim stosunku faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób

Poniżej link:

https://www.wprzetargach.pl/kategorie/Wy%C5%82%C4%85czenie-z-post%C4%99powania-art-17/Osoby-wykonuj%C4%85ce-czynno%C5%9Bci-w-post%C4%99powaniu-o-udzielenie-zam%C3%B3wienia-podlegaj%C4%85-wy%C5%82%C4%85czeniu-je%C5%BCeli-pozostaj%C4%85-z-wykonawc%C4%85-w-takim-stos