1 (edytowany przez HL.90 2018-04-05 18:43:13)

Temat: JEDZ - uzupełnienie ?

Witam. Przetarg nieograniczony sektorowy powyżej progu UE (2 części - procedura zwykła, z dofinansowaniem UE). Zamawiający zalecił w SIWZ, aby tworząc JEDZ wykonawcy skorzystali z narzędzia ESPD. Dodatkowo zamieścił stworzony przez siebie JEDZ jako załącznik oraz instrukcję wypełniania JEDZ'a przy użyciu narzędzia ESPD w SIWZ. W SIWZ zamawiający również zaznaczył, że wykonawcy powinni ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa w części IV i nie muszą wypełniać żadnej z pozostałych sekcji A-D w części IV JEDZ.

Jeden z wykonawców skorzystał z tego narzędzia i załączył do oferty tak wypełniony przez siebie JEDZ, jednak nie wskazał części zamówienia w odniesieniu do której zamierza złożyć ofertę. Czy wezwali by go Państwo do uzupełnienia JEDZ w tym zakresie, czy jednak należało by to uznać z uwagi na fakt, że wykonawca złożył formularz oferty tylko dla cz. 2 przedmiotu zamówienia (ubiega się tylko o tą część i na nią złożył ofertę) ?

Drugi z wykonawców nie skorzystał z narzędzia ESPD, lecz załączył wypełniony przez siebie JEDZ (wykorzystał wzór z UZP), jednak nie ograniczył się do wypełnienia sekcji alfa (nic nie zaznaczył), lecz wypełnił sekcje A-D w części IV JEDZ. Czy należy wezwać go do uzupełnienia JEDZ, czy jednak uznać ?

Proszę o podpowiedź.

2

Odp: JEDZ - uzupełnienie ?

ad 1) jeżeli z oferty wiadomo że na jedną część nie wzywałbym
ad 2) moim zdaniem jest ok

3

Odp: JEDZ - uzupełnienie ?

Dziękuję za odpowiedź, może ktoś jeszcze miał podobną sytuację i mógłby się wypowiedzieć ?