1

Temat: rażąco niska cena i 26 ust 2

czy, można się wezwać najkorzystniejszego   wykonawcę o  wyjaśnienie  rażąco niskiej ceny  i dok.  z  art. 26  ust  2 na  wszystko dałbym wykonawcy  7 dni. zależy mi na czasie  krótki termin realizacji zamówienia. Czy jest jakiś przepis  który tego zabrania w ustawie.   Proszę o ewentualne  wyprowadzenie mnie z błędu.    procedura  w  trybie  art. 24aa

2 (edytowany przez amsala 2018-02-28 09:48:46)

Odp: rażąco niska cena i 26 ust 2

A może dokumenty z 26.2f? Ja  tak robię smile

3

Odp: rażąco niska cena i 26 ust 2

Teoretycznie najpierw badasz rażąco niską cenę. Dopiero jak ci udowodni, że cena nie jest rażąco niska to wzywasz z 26.2.

Osobiście nie stosuję, ale czytałem/słyszałem o wykorzystaniu art. 26.2f. Z tym, że wtedy nie można wezwać do spełniania przez oferowane dostawy, usługi lub RB wymagań określonych przez Zamawiającego bo ten art. na to nie pozwala.

4

Odp: rażąco niska cena i 26 ust 2

amsala napisał/a:

A może dokumenty z 26.2f? Ja  tak robię smile

jak uzasadniasz "niezbędność"??

5

Odp: rażąco niska cena i 26 ust 2

niebezpieczne to używanie art. 26 ust 2f...wielokrotnie już podkreślano, ze nie można tego art. wykorzystywać do "przyspieszenia" procedury i czasu jaki gwarantuje Wykonawcy ustawa ( tj. 5/10 dni na dostarczenia dokumentów z art. 61 ust. 1 i 2). najpierw badamy ofertę później wzywamy najwyżej ocenioną z art. 26 ust. 2. W tym sens (bezsens) nowelizacji, wykonawca składa wstępne oświadczenie, a dopiero później może zacząć kompletować dokumenty.

6

Odp: rażąco niska cena i 26 ust 2

Najpierw RNC, tak proponuję.