Temat: inne dane w opisie i ofercie

Mam dylemat wynikający z gapiostwa. W opisie przedmiotu zamówienia podałem, że przy okazji dostawy urządzeń chcę kupić powiedzmy 5 rodzajów przewodów do komputera ale już w ofercie w tabelce dot. zadania wpisałem tylko 4 rodzaje. Mój błąd. Nikt tego nie wyłapał ani nie zapytał. W ofertach natomiast 3 oferty mam zrobione wg wzoru oferty czyli wycenione 4 rodzaje przewodów ale w czwartej ofercie wyłapali błąd i dopisali pozycję, której brakuje i wycenili 5 rodzajów przewodów. Niestety ci co wycenili 5 rodzajów przewodów są w sumie drożsi o 5 000 zł a koszt tych przewodów to jakieś 150 zł, czyli zakładając najtańsza oferta dalej byłaby najtańsza nawet gdyby wycenili te brakujące przewody.
I co dalej: unieważnić postępowanie bo jest błąd, który uniemożliwia porównanie ofert i zawarcie ważnej umowy, czy odrzucić oferty, które nie podały wyceny tych przewodów.
Ręce mi opadają bo jak odrzucę to muszę dołożyć 5000 zamiast 150 zł. Co poradzicie?

2

Odp: inne dane w opisie i ofercie

Proponuję zwrócić się najpierw do wykonawców, którzy wycenili tylko 4 rodzaje przewodów czy w swojej cenie ofertowej uwzględnili również ten dodatkowy kabel zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, gdzie była mowa o 5 kablach.