1

Temat: odrzuceni oferty i badanie

Mam PN. Złożono 2 oferty. W toku badania stwierdzam że jedna podlega odrzuceniu a druga jest ok. Wzywam tą ok do uzupełnienia z 26.2. Czy na tym etapie mogę poinformować tą do odrzucenia i tylko tą że ją odrzucam, czy czekam do informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty po uzupełnieniu z 26.2?

2

Odp: odrzuceni oferty i badanie

możesz na tym etapie ale informujesz wszystkich nie tylko odrzuconego możesz tez poczekać

3

Odp: odrzuceni oferty i badanie

A na stronę internetową dopiero po wyborze najkorzystniejszej oferty?

4

Odp: odrzuceni oferty i badanie

Na stronie internetowej nie informujesz o ofertach odrzuconych. Po wyborze najkorzystniejszej oferty zamieszczasz informacje  na stronie internetowej - art. 92 ust. 2 Pzp

5

Odp: odrzuceni oferty i badanie

Ocena ofert w procedurze odwróconej. Złożyła ofertę sp.zo.o. w organizacji, co to znaczy?. W miejscu gdzie jest nr KRS podaje że nie dotyczy. Nie załączył również żadnego dokumentu na podstawie, którego możemy stwierdzić czy ofertę podpisała osoba prawidłowo umocowana. Jest tylko info, że przez mianowanie. Nie ma pełnomocnictwa. Co mam zrobić z taką ofertą. Dodam tylko, że do oferty załączył zob.podmiotu trzeciego, że udostępnia potencjał ludzki i referencje Wykonawcy. Nie złożył też oświadczeń o spełnianiu warunków i braku podstaw do wykluczenia. Czy mam wezwać już teraz Wykonawcę do uzupełnienia pełnomocnictwa do podpisania oferty, czy mam to zrobić dopiero po ocenie ofert i tylko w przypadku jak będzie to najwyżej oceniona oferta. Zobowiązanie podpisał podmiot trzeci, ale też nie ma żadnego dokumentu, czy podpisała je osoba uprawniona ze strony podmiotu. Nie ma też oświadczeń podmiotu? Czy sp.zo.o. w organizacji może w ogóle składać ofertę. Jak potwierdzi podstawę do wykluczenia art. 24 ust. 5 pkt.1 PZP jak nie ma ani KRS, ani CEIDG?

6

Odp: odrzuceni oferty i badanie

Na jakiej podstawie chcesz ,żądać tych dokumentów potwierdzających umocowanie osób podpisujących ofertę. Ja nie znam takiego przepisu.

7

Odp: odrzuceni oferty i badanie

No właśnie nie wiem. Ale skoro nie man nic to co mam zrobic? Skoro nie ma Krsu to nie jest jeszcze zarejestrowany,to na jakiej podstawie dziala? Mam to zostawic tak. Jest to narazie druga w kolejnosci oferta.

8 (edytowany przez marekw2 2017-10-12 05:49:15)

Odp: odrzuceni oferty i badanie

A gdzie Masz napisane (konkretny przepis prawa), że  wykonawca ma być gdzieś zarejestrowany. Czy osoba prywatna nie może złożyć oferty ?. Problemem z którym musisz się uporać jest ten brak oświadczeń.

9

Odp: odrzuceni oferty i badanie

ostatnio się przyczepiłem do jednej firmy ofertę podpisał jakaś osoba z księgowości i zastępca dyrektora oddziału wydrukowałem sobie KRS tak informację że tylko prezes może podpisywać wezwałem z 26 ust 3a do przedłożenia dokumentów i otrzymałem pełnomocnictwo podpisane przez prezesa. Mogłem wzywać??