1

Temat: oferta bez VAT

witam
mam kilka ofert z różnymi stawkami podatku VAT, stawka na tą usługę wynosi 22%, w SIWZ wymagałem podania ceny netto, brutto, stawki i wartości podatku VAT

w ofertach 2 wykonawców są właśnie ceny netto, brutto i 22% stawka VAT
w jednek jest podobnie ale wpisał stawkę 0%
a w ostatniej nie ma stawki VAT a cena netto= się cenie brutto

podejrzewam, że przynajmniej ten ostatni nie jest płatnikiem VATU, być może poprzedni też. Co radzicie w takiej sytuacji???

2

Odp: oferta bez VAT

poprosic o wyjasnienia

3

Odp: oferta bez VAT

a jak to potem poprawić skoro nie jest to prawdopodobnie ani omyłka pisarska ani rachunkowa? moim zdaniem błędnie zastosowanej stawki podatku VAT nie da się poprawić na podstawie 87 ust. 2 przy zastosowaniu zasad określonych w 88, tak więc oferta do odrzucenia.

4

Odp: oferta bez VAT

podobno był taki problem wyjaśniany (UZP lub ZA) i tą ofertę bez stawki VAT można przyjąć, taka osoba nie jest po prostu płatnikiem VAT-u więc cena netto= się cenie brutto, może ktoś z Was słyszał o tym???

masz rację - przy błędnie podanej stawce VAT to zawsze do odrzucenia

5

Odp: oferta bez VAT

WYJASNIENIE NIE ZASZKODZI..... najwyżej pózniej odrzucisz ofertę/y/

6

Odp: oferta bez VAT

dzięki madzia za pismo choć nadal jestem w kropcę co z tym dalej zrobić

mając na uwadze czym jest cena, wypadałoby odrzucić te dwie oferty z powodu niezgodności proponowanej stawki podatku VAT (bez wyjaśnień)

7

Odp: oferta bez VAT

dla Twojego spokoju wezwij do wyjaśnienia , zobaczysz co tam nabazgrają a potem zdecydujesz  czy odrzucić  smile

8

Odp: oferta bez VAT

tylko mi tam napiszą że są ryczałtowcami, do chyba 55000 zł obrotu mają zwolnieni z Vat

9

Odp: oferta bez VAT

to będziesz miał wyjaśnienie i...wtedy przyjmiesz ofertę od ryczałtowca smile