1

Temat: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Witam,
Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej uzbrojenia terenu: branża drogowa, wod-kan, telekomunikacyjna, gazowa i dok. geodezyjna. Wykonawca ma dysponować zespołem czterech projektantów dla poszczególnych branż i geodetą. W oświadczeniu wstępnym pisze, że samodzielnie spełnia warunki udziału, a w ofercie wskazuje że będzie korzystał z podwykonawstwa w każdej ze wskazanych branż. Moim zdaniem to się kłóci, bo skoro twierdzi że sam ma projektantów i nie korzysta z cudzego potencjału to po co bierze podwykonawców? Zupełnie nie wiem jak to ugryźć i o co go wzywać. Czy może w wyjaśnieniach wycofać się z podwykonawstwa, albo napisać że jednak korzysta z cudzego potencjału w zakresie osób? Pomóżcie.

2 (edytowany przez Marcel 2017-05-11 12:31:27)

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Wskazał nazwy podwykonawców w formularzu ofertowym?

3

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Tak, wskazał osoby prowadzące działalność, spółkę cywilną i  spółkę z o.o.

4 (edytowany przez Marcel 2017-05-11 12:54:29)

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Zastosuj 26.3 w stosunku do oświadczeń z 25a.1, przed tym jednak można wrócić się o wyjaśnienie, wiodącym jest informacja w ofercie w zakresie podwykonawców.

5

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Marcel, mógłbyś rozwinąć myśl? Nie bardzo wiem o co mam go wzywać z 26.3. O nowe oświadczenie, że jednak sam nie spełnia warunków i o przedłożenie zobowiązań o udostępnieniu potencjału?

6

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Nie widzę tu nic dziwnego. To typowy numer. Wykonawca to pewnie jakieś jednoosobowe biuro projektowe. Ma doświadczenie "papierowe" z realizacji wielu projektów i nic na to nie poradzisz. Składa taki ofertę i jeżeli wygra to dopiero zaczyna szukać kogoś kto wykona projekt. Na takich jest tylko jeden sposób. Trzeba w SIWZ żądać wykazu pracowników przewidzianych do realizacji zamówienia.

7

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Dla mnie dane w formularzu są wiodące w stosunku do pozostałych dokumentów które w tym wypadku są wadliwe, a konkretnie złożone oświadczenie w tym wypadku.

8

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

jazz, mieszasz dwie rzeczy. Wykonawca w oświadczeniu pisze, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu i być może tak jest, lecz z jakichś powodów bardziej mu się opłaca zlecić realizację Twojego zamówienia podwykonawcom niż realizować je swoimi ludźmi. Jeżeli nie skorzystałeś w SIWZ z 36a ust.2 to wykonawca ma wolna rękę w zleceniu zamówienia dowolnemu podwykonawcy. Moim zdaniem spełnianie warunków udziału to jedna sprawa a samo wykonawstwo to już zupełnie inna bajka.

9

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Zgadzam się z Markiem, tylko sprawdź jeszcze poprawność złożonego oświadczenia, czy oświadczył że podwykonawca nie podlega wykluczeniu o ile żądałeś.

10

Odp: podwykonawstwo a samodzielne spełnienie warunków

Tak zrobię. Dzięki za pomoc.