1

Temat: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Ratunku

Mam duży przetarg. Wezwałam najkorzystniejszego do złożenia aktualnych na dzień złożenia dokumentów zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy.

Złożył dokumenty ale zapomniał o KRK dla prokurenta.

Pierwsze pytanie:
1. Czy te dokumenty z art. 26 ust. 1 które mi złożył mogą być z datą składania ofert , bo taką datę oferent wpisał pod wykazem prac , oświadczeniem itd.

2. Z jaką data musi być to KRK dla prokurenta na podstawie art. 26 ust 3 składane. Czy może być data np. jak wzywam 20.10 to mi dają z data 24.10 ?

pomóżcie
klakier

2

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

No może ktoś te aktualności dokumentów rozpracował ?

jakiekolwiek sugestie ?

klakier

3

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

1. Czy dokument z datą otwarcia ofert nie jest wg ciebie aktualny na dzień złożenia, czy to stanowi o tym, że wykonawca np nie wykonał rb???
2. Nie ma znaczenia, ważne żeby był aktualny, co powinieneś sam osądzić. Ma być wystawiony nie wcześniej niż 6 mies przed TSO.

4

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

wykaz i oświadczenie -ok, musisz wezwać do uzupełnienia KRK dla prokurenta dać 10 dni jak duży to nie krajowy rozumiem i ma być aktualne na wyznaczony dzień

5

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Dzięki wielkie

Chodzi mi głównie o wymagane i złożone  oświadczenie  wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji  administracyjnej  o  zaleganiu   z  uiszczaniem  podatków,  opłat  lub   składek   na  ubezpieczenia społeczne   lub   zdrowotne

1)  data składania ofert tj. JEDZ i formularz  15.09
2)  wezwanie najkorzystniejszego do złożenia dokumentów i oświadczeń  z dnia 04.10 (na podstawie art. 26 ust. 1)
3) w dniu 14.10 złożył oświadczenie z datą otwarcia ofert to jest 15.09.

I tu nie jestem pewna czy jest to oświadczenie "aktualne na dzień złożenia"

klakier

6

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

MS napisał/a:

wykaz i oświadczenie -ok, musisz wezwać do uzupełnienia KRK dla prokurenta dać 10 dni jak duży to nie krajowy rozumiem i ma być aktualne na wyznaczony dzień

10dni?
do KRK był już wzywany na podstawie 26.1,

7

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

no chyba nie trzeba 10 dni

8

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Jak byłam na szkoleniu to facet mówił że przy środkach unijnych bezpieczniej dać 10 dni bo co prawda nie trzeba, ale !!!!

Ja już wolę dawać 10 dni i ewentualnie poprosić wykonawcę żeby złożył szybciej, może już paranoja kontrolna wychodzi u mnie.

klakier

9

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

10 dni, skąd ta teza?, nie wiem, ale skoro szkolący mówił....

10 (edytowany przez janek159 2016-10-18 16:14:10)

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Bosze, o jakich ja tu czytam 10 dniach w trybie art 26.3?

To dotyczy 26. 1. Nie wierzę że jakiś szkolacy tak powiedział. Chyba zaraz tu zawolam gargamela.

11

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

pomyliłam on uzupełnia!! no to czas taki aby mógł otrzymać ten dokument i nie trzeba panie janek159 mieszać z tym Boga chyba ,że to Bosze (Boże) to miało być Mosze big_smile

12

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Mam nadzieję że nie urazilem twoich uczuć religijnych Myszy.

13

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Absolutnie nie!   to po prostu ORTOGRAFIA ja pomyliłam ilość dni a Ty sz z ż jak widać nikt nie jest nieomylny.

14

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Ja działałem z premedytacją, a Ty się pomylilas. Tak jest bliżej prawdy.

15

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Acha jeszcze jedna nauczka nie wierz w słowo pisane:D

16

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

podłącze się do tematu z podobnym pytaniem

Wykonawca na wezwanie z art. 26 ust. 2 złożył wymagane dokumenty po terminie to czy w stosunku do tego wykonawcy mogę/powinnam zastosować art. 26 ust. 3?

17

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

po to żeby wezwać do złożenia jeszcze raz tego samego

18

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

janek159 napisał/a:

po to żeby wezwać do złożenia jeszcze raz tego samego

czyli traktować  jakby w ogóle nie złożył i wzywać do uzupełnienie i ratować najtańsza ofertę?:)

19

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Złożył wymagane dokumenty w wymaganej formie ale po terminie, tak.

Więc zastanawiasz się czy skoro złożył po terminie to tak jakby nie złożył i rozważasz wezwanie z art. 26.3.

Czyli faktycznie masz dokumenty, a chcesz wzywać do ich złożenia jeszcze raz. Chcesz mieć dwa komplety tych samych dokumentów.

20

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

tak złożył dokumenty po wyznaczonym terminie.
dokumentów od początku roku nazbierałam już całą szafę więc więcej nie potrzebuję;)  tylko już głupieję jak potraktować tego Wykonawcę żeby było zgodnie z Pzp
Mądrzy ludzie to w takim razie co mam zrobić wykluczyć? i brać kolejnego? no a może uznać mu te spóźnienie;)
Pomóżcie bo już głupieje!

21 (edytowany przez janek159 2016-10-21 11:08:40)

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

Udziel mu tego zamówienia. Uwzględnij te dokumenty, które już masz. Jakby nie złożył w terminie w trybie art. 26.3 to byłby problem.

Spokojnie, można zgłupieć, ale poradzimy sobie bez pójścia do psychiatry.

22

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

na szczęście obracam się w ich towarzystwie;)
Ok już mi się umysł rozjaśnił:)
Dziękuje za sprowadzenie mnie na odpowiedni tor myślowy

23

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

porada dość kontrowersyjna ponieważ naprostować mogą Wykonawcy sprawdzający postępowanie ....po terminie to po terminie, przecież zamawiający mógł podjąć następne czynności  a tu fiku miku przynosi papiery no przepraszam ale na pieniądze gramy...

24

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

myszy1953 napisał/a:

porada dość kontrowersyjna ponieważ naprostować mogą Wykonawcy sprawdzający postępowanie ....po terminie to po terminie, przecież zamawiający mógł podjąć następne czynności  a tu fiku miku przynosi papiery no przepraszam ale na pieniądze gramy...


Co będziesz robić jak dostaniesz dokumenty w trybie art. 26.1/2 - po terminie? będziesz wzywać do ponownego ich złożenia?

A jak dostaniesz oświadczenie o GK 4 dnia, też będziesz wzywać do uzupełnienia w trybie 26.3?

Tak należy zrobić? to będzie niekontrowersyjne?

25

Odp: uzupełnienie na podstawie art. 26 ust 3

po to ustawodawca wyznacza terminy oczywiście minimalne aby były przestrzegane a przypominam ,że 1 zasada prowadzenia postępowania to art.7 i tu nie ma żadnych odstępstw. W życiu mój dyrektor nie podpisałby wyboru wykonawcy, który złożył dokumenty po wyznaczonym terminie , które przedtem dekretuje .
W którym miejscu w ustawie napisano ,że dokumenty złożone po terminie się przyjmuje? e to może zaczniemy oferty po terminie przyjmować