1 (edytowany przez aszantap 2016-07-13 05:56:38)

Temat: wynagrodzenie ryczałtowe

Witam. Jestem w trakcie realizacji przebudowy drogi, wynagrodzenie ryczałtowe. Podczas prac okazalo sie ze trzeba usunac pniaki po drzewach (8 sztuk) czego nie bylo w projekcie.
Czy moge upierac sie przy tym ze sa to roboty przygotowawcze i zadac od wykonawcy usuniecia pniaków?
Czy tez zlecic wycene i na podsatwie odrebnej umowy robót dodatkowych? Czy moge to zlecic innemu wykonawcy np. zakladowi komunalnemu?
A moze jest jeszcze jakies inne rozwiazanie?
Prosze o pomoc to moje pierwsze postepowanie z wynagrodzniem ryczaltowym.

2

Odp: wynagrodzenie ryczałtowe

Usunięcia pniaków nie dało się przewidzieć?

3

Odp: wynagrodzenie ryczałtowe

według mnie mozna było i powinien to byl wkalkulowac w cene. Upiera sie ze nie ma o nich mozwy w projekcie.

4 (edytowany przez jo 2016-07-13 07:46:19)

Odp: wynagrodzenie ryczałtowe

podstawą do złożenia oferty przy ryczałcie jest projekt jeżeli nie było w nim wspomniane nic o pniakach to moim zdaniem nie można żądać wykonania tego zakresu, analogicznie jakby w projekcie nie było przewidziane podbudowy to też byście się upierali że miał to wykonawca przewidzieć??

5

Odp: wynagrodzenie ryczałtowe

jeśli nie ma w projekcie, to jesteś na straconej pozycji. on może to zrobić, a później poda was do sądu z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia i wygra smile

6

Odp: wynagrodzenie ryczałtowe

Nowe osobne zamówienie, innego wyjścia raczej nie widzę, na pewno nie wiązać z zamówieniem już zleconym.

7

Odp: wynagrodzenie ryczałtowe

Dziekuje za rozjaśnienie sytuacji