1

Temat: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Witam.

Kontrola z Urzędu Marszałkowskiego.

Dostaliśmy uwagę, iż w ogłoszeniu o wyborze najkorzystniejszej oferty (wrzucane na stronę internetową Zam. i na tablicę ogłoszeń) oprócz punktacji wpisujemy ceny ofert oraz terminy gwarancji itp a powinniśmy tylko punkty zgodnie z art. 92 ust. 2 pzp.

Co tu odpisać? Dla mnie to dziwny zarzut.

hmm

2

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Też tak robię i nigdy nikt nie miał do tego zastrzeżeń. Może powołaj się:
1/ nie jest to zabronione,
2/ jawność i przejrzystość postępowania.

3

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Który Marszałkowski tak robi ? ;->

pytanie czy zamieszczasz ceny czy ceny i punkty. Grunt żeby ujmować przyznana punktację.
Ja osobiście nigdy nie publikuje cen bo zgodnie z Pzp przekazuje się je na wniosek.

4

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Podaję w piśmie ceny i punkty

5 (edytowany przez olfork 2016-06-30 12:15:03)

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

To się nie przejmuj.
Tak jak pisze Miraa - z uwagi przejrzystość postępowania. Zaznacz, że upubliczniane informacje są jawne, zgodnie z Pzp Wykonawca nie może ich zastrzec, a poza tym każdy ma prawo do ich pozyskania od Zamawiającego.

który dokładnie to urząd tak Cie gnębi ?

6

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Gdy DELIKATNIE:-((( poprosiłam kontrolującą o podstawę prawną posiadania wymaganego (przez kontrolującą) dowodu=dokumentu - usłyszałam, że mam poczytać w internecie sprawozdania z kontroli.
Jednocześnie mój Kierownik uznaje, że kontrolującym należy dać wszystko czego sobie życzą.

7

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Żenada z taką kontrolą.

8

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Dlatego ja dawniej będąc Zamawiającym w przypadku kontroli w takich sytuacjach prosiłem o sformułowanie na piśmie wyjaśnień by móc rzetelnie odnieść się zarzutu.

9

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

O, to kontrolujący wyznaczają nowe trendy...nowe, wiążące dla zamawiającego trendy? Spokojna głowa, byle kto może zażądać wglądu do dokumentacji i MUSISZ udostępnić. Jestem ciekaw, który art. został naruszony? smile Ja bym ich zapytał, czy udostępniać dane osobowe, skoro, zgodnie z ustawą pzp, nie wolno udostępniać tylko tajemnicy przedsiębiorstwa i informacji niejawnych (w myśl przepisów o tajemnicach:) )

Współczuję takich kontrolujących.

10

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

covec napisał/a:

Ja bym ich zapytał, czy udostępniać dane osobowe, skoro, zgodnie z ustawą pzp, nie wolno udostępniać tylko tajemnicy przedsiębiorstwa i informacji niejawnych (w myśl przepisów o tajemnicach:) )

Nie mów głośno bo usłyszą, zaczną dumać i za chwilę znowu zapytają

11 (edytowany przez Miraa 2016-06-30 13:12:14)

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Wielką tajemnicą jest, skąd kontrolujący czerpią wiedzę.

Ja np tłumaczyłam się z takiej sytuacji:

We wzorach, które załączam do SIWZ (np oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, przynależności/lub nie do grupy kapitałowej itd) mam wykropkowane miejsce na podpis i pieczęć Wykonawcy.
Wykonawca na jednym z takich druków, podpisał się nie w tym wykropkowanym miejscu, tylko na dole strony (podkreślam, że pod całością oświadczenia woli).
Wg kontrolujących  UWAGA !!! powinnam wezwać do uzupełnienia takiego dokumentu.
Pisałam 5-cio stronicowe wyjaśnienie. smile

12

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Takie absurdalne, oderwane od logiki zarzuty są najtrudniejsze do wyjaśnienia. Zwykle nikt nie zajmuje się, nie komentuje i nie orzeka w sprawach nieistotnych lub oczywistych.

13

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

No to tak przy okazji....
Protokół z kontroli przedstawiony do podpisania w jednym egzemplarzu oczywiście tylko dla kontrolującego. Na pytanie kierownika "gdzie egzemplarz dla mnie" odpowiedź "no przecież ma pan napisane że protokół sporządzono w 1 eg". Kierownik "a jakieś pouczenie, możliwość odwołania, odpowiedzi na zarzuty" odp: "no ma pan pouczenie w protokole" kierownik "a gdzie ten protokół" odp: "u nas".

14

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Właśnie odpisuję, na tą uwagę z protokołu pokontrolnego....

15

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Napisz, że punktacja jest wynikiem kryteriów ceny i okresu gwarancji, które stanowią integralną całość. Zgodnie z zasadą jawności postępowania zainteresowani mogą sprawdzić na tej podstawie prawidłowość wyliczenia punktacji.

16

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Odpisałem m.in., że Urz. M. (od którego jest kontrola) robi tak jak my ^^. Sprawdziłem.

17

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Pięknie smile

18

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

jarosław napisał/a:

No to tak przy okazji....
Protokół z kontroli przedstawiony do podpisania w jednym egzemplarzu oczywiście tylko dla kontrolującego. Na pytanie kierownika "gdzie egzemplarz dla mnie" odpowiedź "no przecież ma pan napisane że protokół sporządzono w 1 eg". Kierownik "a jakieś pouczenie, możliwość odwołania, odpowiedzi na zarzuty" odp: "no ma pan pouczenie w protokole" kierownik "a gdzie ten protokół" odp: "u nas".


to tylko w Polsce takie coś może się zdarzyć smile)

19

Odp: Uwagi kontroli, jak sie odnieść

Bitter napisał/a:

Odpisałem m.in., że Urz. M. (od którego jest kontrola) robi tak jak my ^^. Sprawdziłem.

Tylko ciekawe czy robią tak w postępowaniach z środków własnych czy z UE?