1

Temat: spółka cywilna

Ofertę złożyła spółka cywilna X, w skład której wchodzą wspólnicy: Pan Y i Pani Z.
Pani Z udzieliła Panu Y pełnomocnictwa do reprezentowania spółki X w postępowaniu.

Jak powinno zostać złożone oświadczenie z art. 24 oraz grupa kapitałowa?

2

Odp: spółka cywilna

Przez każdego z nich

3

Odp: spółka cywilna

Jak dla mnie Pan Y składa osw. z 24 i gr kapitalowa jako on oraz osw. z 24 i gr kap. w imieniu Pani Z, ale co do zasady muszą być 2 komplety. Oba mogą być podpisane przez Y ale z wyraznym zaznaczeniem które składa za siebie a które za panią Z.

4

Odp: spółka cywilna

Podpisać może jak jest umocowany jednak składają oboje na poszczególnego członka spółki.

5

Odp: spółka cywilna

Każdy z nich osobno.

6

Odp: spółka cywilna

a co w sytuacji gdy oświadczenie  o braku podstaw do wykluczenia podpisało 2 wspólników spólki cywilnej?

7

Odp: spółka cywilna

mandarynka1980 napisał/a:

a co w sytuacji gdy oświadczenie  o braku podstaw do wykluczenia podpisało 2 wspólników spólki cywilnej?

Nic - Do zaakceptowania.

8

Odp: spółka cywilna

U mnie ofertę złożyła spółka cywilna składająca sie z dwóch osób. Całosć oferty jest podpisana przez 2 wspólników łacznie z oświadczeniem z art. 24 i grupa kapitałową. Do oferty załączono umowe spółki cywilnej i aneksy. Z aneksów wynika ze każdy wspólnik uprawniony jest do prowadzenia spraw nie przekraczających zakresu zwykłego zarządu - zobowiazania stanowiące równowartość 10 000,00 przekraczają zakres zwykłego zarządu. Ofertę złozono na 165 631 zł. Dalej jest zapis w Aneksie ze do czynności przekraczających zwykły zarząd konieczna jest uchwała wspólników!
Uchweały nie dołaczono.

Czy powinna wzywać o wyjaśnienia, czy uznać ofertę za właściwie podpisaną  (właściwy sposób reprezentacji) a przed podpisaniem umowy ewentualnie wezwać o przedłożenie uchwały?

z góry dzięki

9

Odp: spółka cywilna

Podpisali wspólnicy wchodzący w skład spółki a nie jeden z nich, według mnie jest ok.

10

Odp: spółka cywilna

Wydaje mi sie ze nie uregulowali aneksem tego zapisu..a było ich wcześniej 3 os.  W aneksie uwzględnili wyłaczenie jednego wspólnika ale powyższego zapisu już nie zmienili smile