1

Temat: płatny protokól

czy za kserokopię protokołu oraz załączników do protokołu powinnam pobrac opłate zgodnie z ustawą o dostepie do informacji publicznej?

2

Odp: płatny protokól

mozesz ale czy warto w to sie bawic?:) chyba ze obszerny jest

3

Odp: płatny protokól

Ja stosuję zasadę, że wykonawca przynosi swój papier :-)). Działa - kserują tylko to, co najwazniejsze (do tego sami to robią, "pilnowani" przez stazystów). W końcu mamy tylko im "umożliwiać" i "udostępniać":).

4

Odp: płatny protokól

art. 96 ust. 3 - konkretyzuje zasadę jawności określoną w art. 8, czyli protokół wraz z załącznikami jest jawny. Realizacja tej zasady zawarta jest w &5 ust. 1 i 2 rozporządzenia wsprawie protokołu (...). Nie sądzę by "umożliwienie", "udostępnienie" w pełni realizowało tę zasadę będącą uprawnieniem dla wykonawców.
Dorotko, zawsze możesz żądać opłaty za sporządzenie, czy umożliwienie sporządzenia kserokopii protokołu wraz z załącznikami. Istota problemu tkwi w tym, by w dziale księgowości (analizy ekonomiczne lub kosztowe) znalazł się skromny dokument (bezpieczeństwo zamawiającego) określający kalkukację kosztu jednej strony ksero. Koszt tej jest zupełnie inny niż funkcjonujące na  rynku komercyjne usługi w tym zakresie.
Uwzględnia i amortyzacje sprzętu, koszt materiału eksploatacyjnego, koszt energii, koszt pracownika, papieru, itd. Wynieśc może w porywach nawet od 0,50 - 1,00 zł. W niektórych placówkach takie opłaty są pobierane, a nawet takich kalkulacji nie mają.

nora

5

Odp: płatny protokól

u nas koszt kserokopii kartki A4 skalkulowany zostal na kwote 0.60 zł wiec dosyc duzo. Mysle ze nie moge nie pobrac opłaty w tym przypadku. wykonawca wystapil z pismem o przeslanie kserokopii protokolu postepowania wraz z zalacznikami - czyli wszystkim - samych ofert w postepowaniu wpłynęlo 7 wiec troche sie nakseruję. Poza tym oferty moge mu juz udostepnić natomiast protokoł i pozostałe załaczniki dopiero po wyborze oferty najkorzystniejszej?

6

Odp: płatny protokól

Załączniki do protokołu udostępnia się po dokonaniu wybory oferty lub uniewaznieniu postępowania (art. 96 ust. 3 )

7

Odp: płatny protokól

Moim skromnym zdaniem, opłatę powinno sie pobierać od osób nie biorących udziału w postępowaniu (zgodnie z zasadami dostępu do informacji publicznej). Wykonawca powinien otrzymać kopie protokołu nieodpłatnie.

8

Odp: płatny protokól

A moim zdaniem każda osoba, która chce robić kserokopie dokumentacji ma w tym jakiś interes. Dlatego nie robiłabym takiego rozrożnienia. U mojej jednostce niestety nie ma możliwości pobierania opłaty za ksero (panie z księgowości widziały w tym duuuuzy problem, więc temat umarł śmiercią szybka i nagłą), wiec - tak jak pisałam - jeżeli ktos chce kserować proszę go o przyniesienie własnego papieru (przynajmniej tyle smile.

9

Odp: płatny protokól

dorota26 napisał/a:

(...) wykonawca wystapil z pismem o przeslanie kserokopii protokolu postepowania wraz z zalacznikami - czyli wszystkim - samych ofert w postepowaniu wpłynęlo 7 wiec troche sie nakseruję. Poza tym oferty moge mu juz udostepnić natomiast protokoł i pozostałe załaczniki dopiero po wyborze oferty najkorzystniejszej?

Nie masz obowiązku przesyłac wykonawcy kopii protokołu i załączników. Przeczytaj, prosze &5 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia w sprawie dokumentów.... Jest tam mały niuansik co masz wysyłać, a co udostępniać w siedzibie, tym samym umozliwiać kopiowanie.
smile 

nora

Jacku, ustawodawca nie rozróżnia w jawności tych co brali udział na tych co chcieliby tylko zajrzeć. Jeżeli trzeba płacic to płacą wszyscy na jednakowych zasadach i niebardzo rozumię nad kim się tak użalać i tak odpisza sobie jako koszt od podatku.

10

Odp: płatny protokól

Norko, ja tylko "bazowałem" na komentarzach....ale już nie będę :)P
<zielone oczko>

11

Odp: płatny protokól

tak, "komentarzyki" wskazują, że nie ma obligatoryjnego obowiązku pobierania opłat, ale z drugiej strony patrząc - dlaczego nie brać..;) jak zakazu nie ma..
  "zielonooki" Jacku smile

nora

12

Odp: płatny protokól

NO TAK ALE JEŚLI WYKONAWCA NIE MA MOZLIWOŚCI PRZYBYC DO SIEDZIBY ZAMAWIAJACEGO I TYM SAMYM SAMEMU SOBIE SKOPIOWAC OFERT I PROSI ZAMAWIAJACEGO ZEBY TO UCZYNIŁ I MU PRZESLAŁ TO CHYBA MOGE TO ZROBIC?

13

Odp: płatny protokól

Mozesz zawsze.

14

Odp: płatny protokól

Z tym "braniem" to różnie bywa Norko smile
<zielone oczko>

15

Odp: płatny protokól

jacek0707 napisał/a:

Z tym "braniem" to różnie bywa Norko smile
<zielone oczko>

a Ty nie możesz "do..brać" się do mojego mail`a wink

Dorotko, masz dobre serduszko, więc może mu wyślij, ale czemu łamiesz sobie mądrą główkę "możliwościami wykonawcy"... masz wyjątkowo dobre serduszko. smile

nora

16

Odp: płatny protokól

A przy przesyłaniu protokołów stawiacie pieczątkę za zgodnośc z oryginałem na wsyztskich kartkach czy tylko kserujecie wnioskodawcy to co chce, bez stwierdzania zgodności? (oczywiście o ile nie moze sam przybyć do siedziby i tego uczynić)

17

Odp: płatny protokól

Jeżeli wykonawca chce potwierdzenia za zgodność, wtedy potwierdzam. (na wszystkich zapisanych stronach)