1 (edytowany przez Bitter 2011-02-25 08:03:46)

Temat: Wadium

Witam.

Mam nietypową sprawę:).

Ogłosiliśmy przetarg. Wymagamy wadium. Jeden wykonawca (z którym mamy jeszcze aktualnie zawartą umowę na dostawę na ten sam przedmiot zamówienia) chce złożyć ofertę na nowe postępowanie a jako formę wadium mamy zaliczyć mu niezapłacone mu przez nas  faktury. Twierdzi, że to są jego pieniądze (niewatpliwie są,ale czy to może być zakwalifikowane jako wadium?). Spotkał się ktoś z Was z takim "wadium"?

pozdrawiam smile

2

Odp: Wadium

Osobiście się nie spotkałem, ale raczej bym na to nie poszedł.

3

Odp: Wadium

zapłaćcie mu za faktury to będzie miał na wadium smile

4

Odp: Wadium

niedopuszczalne

5

Odp: Wadium

Ustawa dokładnie określa formy w jakich może być złożone wadium. Forma opisana przez Ciebie jest niedopuszczalna.

6

Odp: Wadium

Popieram - wadium ma wpłacić Wykonawca a nie Zamawiający

7

Odp: Wadium

Dzięki.

8

Odp: Wadium

chyba włożę kij w mrowisko ale chyba można przeksiegować część wynagrodzenia wykonawcy na wadium zgodnie z jego wnioskiem toż to jego pieniądz a więc forma dozwolona

9

Odp: Wadium

Ale pieniądz, póki nie poszedł na jego konto, nasz.

10

Odp: Wadium

a jeżeli napisałby aby przeksiegować wadium na wadium

11

Odp: Wadium

moim zdaniem jest to tylko kwestia chcenia

12

Odp: Wadium

Dostał od nas pieniądze, niech wpłaca.

13

Odp: Wadium

myszy1953 napisał/a:

chyba włożę kij w mrowisko ale chyba można przeksiegować część wynagrodzenia wykonawcy na wadium zgodnie z jego wnioskiem toż to jego pieniądz a więc forma dozwolona

Ja jestem tego samego zdania. Co za różnica czy dostanie do ręki kasę i wpłaci ponownie, czy przeksięgujemy na wadium za jego zezwoleniem.

14

Odp: Wadium

zgodnie z wnioskiem wykonawcy obniżyć wynagrodzenie o wysokość wymaganego wadium zapłacić różnicę - zaksięgować na wadia a potem zwrócić zgodnie z ustawą jedna nota księgowa