1 (edytowany przez gladiq 2011-02-18 11:25:39)

Temat: Polisa OC

witam
Mam taki oto przypadek.
Termin złożenia oferty: 15.02.2011
Do oferty załączono polisę z datą obowiązywania 01.01.2011 do 01.01.2012 wraz z informajcą ubezpieczyciela  potwierdzającej ważność  załączonej poliscy OC.
Do oferty nie było załączone potwierdzenie opłacenia polisy (faktura wraz z potwierdzeniem opłacenia) , zamiast tego jest "inny dokument"  potwierdzający  jej ważność  wskazany wyżej.
Zamawiający wezwał nas do uzupełnienia opłaconej polisy  lub innego dokumentu potwierdzającego, iż wykonawca  jest ubezpieczony od odpowiedzialności  cywilnej w zakresie prowadzonej działalności.
Czy dokumenty złączone do oferty nie potwierdzają posiadania ważnej polisy ?
W polisie jest określony termin  płatności polisy na 08.02.2011 , jednak ona zostanie opłacona 18.02.2011 po zawarciu stosownego aneksu z firmą ubezpieczeniową.
Czy jak dołączę do oferty fakturę VAT, potwierdzenie dokonania płatności z dnia dzisiejszego oraz stosowny aneks przesuwający termin płatności polisy to szanowny Zamawiający się odpuści ?

2

Odp: Polisa OC

Pewnie że uzna smile

3

Odp: Polisa OC

Uzna co ?
Moim zdaniem w dokumentach dołączonych do oferty wszystko już jest jasne.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.

4

Odp: Polisa OC

Jest ok, nie wiem czemu zamawiacz wyskoczył jak z procy, dla spokoju uzupełnicie chyba że chcecie troszeczkę powalczyć.

5

Odp: Polisa OC

Wydaje się istotna data potwierdzenia ważności, może w tym ?pies pogrzebany? i zamawiający niekoniecznie ?wyskoczył?.
Nie jest pewne czy teraz ?odpuści?, niezależnie od powyższego.
Chociaż moim zdaniem sama polisa z potwierdzeniem ważności powinna wystarczyć niezaleznie od opłacenia.
Jeśli wykonawca jest przekonany do ważności swoich dokumentów, to może wyjaśniać - z dużym prawdopodobieństwem powodzenia.

6

Odp: Polisa OC

Zgadza się, jednak zamawiający troszeczkę przegiął.

7

Odp: Polisa OC

To z punktu widzenia przedstawionego tylko przez jedną stronę.