1

Temat: zmina istotna czy nieistotna

czy zmina Nip w umowie to zmiana istotna czy nie?

2

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Moim zdaniem nie.

3

Odp: zmina istotna czy nieistotna

też tak uważam

4

Odp: zmina istotna czy nieistotna

A jeżeli umowa była zawarta między gminą, urzędem gminy, a teraz ma być tylko gmina i nip gminy a nie urzędu?

5

Odp: zmina istotna czy nieistotna

A jaki jest powód tej zmiany? Może to wykonawca (lub co gorsza zamawiający) zostaje zmieniony? smile

6

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Nikt tu nie zostaje zmieniony, chodzi tu faktycznie o to, aby faktury nie były wystawiane na urząd a na gminę.

7

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Dajcie spokój, ja tutaj nie widzę zmiany istotnej.

8

Odp: zmina istotna czy nieistotna

To może być uważane za zmianę ISTOTNĄ.
Jak widzę nie chodzi tu o jakąś aktualizację numeru, lecz o ZMIANĘ ZAMAWIAJĄCEGO. Gminy nie należy utożsamiać z urzędem gminy, z tego co wiem w niektórych sytuacjach może to być różnica zasadnicza.

9

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Jak hubal.

10

Odp: zmina istotna czy nieistotna

a to dlaczego?

11

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Bo np według stanowiska Ministerstwa Finansów - gmina i urząd gminy (miejski) to dwa odrębne podmioty podatkowe, mają bowiem odrębny NIP i REGON.
Od lat w tej sprawie trwają spory, łącznie z orzecznictwem WSA i NSA. Wójt  (burmistrz, prezydent) zgodnie bowiem z art. 33 ust.1 ustawy o samorządzie gminnnym, wykonuje  zadania przy pomocy urzędu gminy.

12

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Przecież to nie dotyczy przedmiotu zamówienia i zmiana ta nie dotyczy treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy. Dajcie spokój - jak Marcel.

13

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Rozmawiałem z kolegą po naszym fachu który jest po kontroli i miał właśnie taką sytuację smile, potraktował również jako zmianę nieistotną kontrola nie miała nic do zarzucenia w sprawie smile

14

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Jeśli to zmiana nieistotna, to znaczyłoby po prostu: wszystko jedno czy to gmina czy urząd, ale jeśli wszystko jedno, to po co zamieniać??? Oto jest pytanie!

ab123 napisał/a:

Nikt tu nie zostaje zmieniony, chodzi tu faktycznie o to, aby faktury nie były wystawiane na urząd a na gminę.

To ewidentnie udowadnia, że nie wszystko jedno, że komuś zależy, że są skutki i powody rozróżnienia, w sumie że to jednak ISTOTNA różnica.

15

Odp: zmina istotna czy nieistotna

Zmieniam z urzędu na gminę, gdyz urząd skarbowy tak zalecił. Jeżeli to jest zmiana istotna, a takowej sytuacji nie przewidziałam w ogłoszeniu i siwz to teraz... mogę aneksować umowę?

16

Odp: zmina istotna czy nieistotna

danaug napisał/a:

a to dlaczego?

karolk - pokrótce wyjaśnił wink

17

Odp: zmina istotna czy nieistotna

ab123 napisał/a:

Zmieniam z urzędu na gminę, gdyz urząd skarbowy tak zalecił. Jeżeli to jest zmiana istotna, a takowej sytuacji nie przewidziałam w ogłoszeniu i siwz to teraz... mogę aneksować umowę?

Zmiana podmiotu po stronie zamawiającego jest na pewno zmianą istotną w szczególności dla wykonawców - jednakże w tym przypadku, wobec tego o czym pisze karolk, można zaryzykować zmianę.

Ps. Słuszna uwaga hubal

18

Odp: zmina istotna czy nieistotna

A czy nie można zostawić zamawiającego w spokoju, tylko w treści umowy dopisać - faktury wystawiać na........
Tak tylko pytam smile

19

Odp: zmina istotna czy nieistotna

urząd a gmina - wiem że są inne NIP-y i regony  oraz że prawnie w zasadzie sprawa jest nieuregulowana (urząd oficjalnie dla skarbówki występuje jedynie jako pracowawca inne zozowiązania wb. na gminę - ale jak juz mówiła jest to zamącone) pomimo to faktycznie nie dochodzi do zmiany podmiotu i dlatego uważam że jest to zmiana nieistotna