1

Temat: ile za siwz

trochę może pytanie nie w tym dziale ale może mi ktoś powiedzieć ile kosztuje zrobienie siwz. pracuję w spółce na etacie ale dostałam propozycję fuchy i nie wiem ile kasy sobie zażyczyć za przygotowanie specyfikacji do przetargu o wartości w granicach 200 000. W grę wchodzi samo przygotowanie siwz bez prowadzenia postępowania. Może ma ktoś jakieś propozycje.

2

Odp: ile za siwz

...ile? ile wlyzie smile

3

Odp: ile za siwz

Tak jak MIRAS - fool opcja!!!!

4

Odp: ile za siwz

no to dobre :-)
a ja naprawdę nie mam pojęcia ile to może kosztować

5

Odp: ile za siwz

Ale tutaj tego nikt Ci nie poda.

6

Odp: ile za siwz

Ja bym zażądał co najmniej 5 % wartości zamówienia smile

7

Odp: ile za siwz

trochę nie rozumiem dlaczego jest to taką tajemnicą i nie wierzę że nie ma tu ludzi, którzy nie trudnią się przygotowaniem siwz na umowę :-)

8

Odp: ile za siwz

agaj odezwij się w tej sprawie na e-maila: kog1981@wp.pl

9

Odp: ile za siwz

alex napisał/a:

bym zażądał co najmniej ... % wartości ...

Tak na poważnie - bo nie każdy wie (!) - takie wiązanie jest formalnie niewłaściwe, a praktycznie najlepiej szacować odpowiednio do przewidywanego nakładu pracy.

10

Odp: ile za siwz

a tak jeszcze jaśniej dla tych którzy nie wiedzą :-)

11

Odp: ile za siwz

Zainteresował mnie ten temat wink też miałam taki dylemat, ale stwierdzam, że za samą siwz za dużo krzyknąć nie można, a i trzeba wziąć pod uwagę, że przeważnie instytucja zamawiającego to instytucja - biedna!!! sad na nieszczęście nas wszystkich

12

Odp: ile za siwz

Na podstawie oglądanych specyfikacji sądzę, że w większości przypadków nakład pracochłonności wynosi od 1 dnia do paru miesięcy, lecz zależy niewątpliwie od wielu czynników, których w całości nie jesteśmy w stanie zgadnąć. Wydaje się jednak, że kluczowe znaczenie ma tu opis przedmiotu zamówienia (np. dokumentacja projektowa wraz z przedmiarami), tzn. czy ma mieścić się w tym zleceniu, czy opracuje kto inny. Podobnym elementem jest też szacunek wartości zamówienia i związane z nim kosztorysy.

13

Odp: ile za siwz

Więcej jak najwięcej!!!

14

Odp: ile za siwz

zaczynam się czuć jakbym miała porozmawiać z córką o seksie : - )
te kwoty to widzę jakaś krępujaca sprawa

15

Odp: ile za siwz

zależy jaka SIWZ   ale można  i 1000, 2000 a jeden zapłacił 3000

16

Odp: ile za siwz

wiesz .. i pieniądze to krępująca sprawa co dla niektórych

17

Odp: ile za siwz

O, co ja tu robię - za takie ceny to może i ja bym ...  smile

18

Odp: ile za siwz

a pewnie tylko takie kwoty j/w to nie wszyscy płacą są tacy co mówią "Bóg zapłać"