1 (edytowany przez Marcia28 2010-06-15 19:02:41)

Temat: Wykluczenie POMOCY!

Przetarg na RB - po badaniu i analizie ofert - wszystkie oferty ok.
Zamawiający zwrócił się do wykonawców z wnioskiem o przedłużenie terminu związania ofertą i przedłużenie ważności wadium/wniesienie nowego wadium na przedłużony okres.      2 wykonawców nie wniosło wadiów na przedłużony okres, więc zostali wykluczeni a ich oferty odrzucone. Czy taka oferta "spełnia warunki i zapisy SIWZ"?
Czy w protokole z postępowania i druku ZP-17wpisuję, że wszyscy wykonawcy, którzy złożyli oferty spełniają warunki udziału w postępowaniu (tj. art.22 i 24ust.1 Pzp). A w kolejnej pozycji protokołu, że zostali wykluczeni? A może w ZP-17 powinnam uwzględnić przedłużenie ważności wadium?

2

Odp: Wykluczenie POMOCY!

mam podobną sytuację i wydaje mi się że skoro faktycznie wszyscy W. spełnili warunki udziału w postępowaniu to nalezy to wpisać w zp-17. Wniesienie wadium i wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą nie są warunkami udziału w postępowaniu.

3 (edytowany przez Marcia28 2010-06-15 19:23:32)

Odp: Wykluczenie POMOCY!

umig19 napisał/a:

mam podobną sytuację i wydaje mi się że skoro faktycznie wszyscy W. spełnili warunki udziału w postępowaniu to nalezy to wpisać w zp-17. Wniesienie wadium i wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą nie są warunkami udziału w postępowaniu.

Jestem tego samego zdania (w końcu warunki udziału dot. art. 22 i 24 ust. 1 Pzp), ale lepiej się upewnić, poradzić, utwierdzić;-)
Ciekawie to się dopiero robi, kiedy jest już po wyborze najkorzystniejszej oferty...

4 (edytowany przez Marcia28 2010-06-15 19:41:08)

Odp: Wykluczenie POMOCY!

A jeśli wykonawca, który wpłacił wadium gotówką na wniosek zamawiającego o przedłużenie ważności wadium nie odpowiedział na pismo w ogóle? Czy w takiej sytuacji zamawiający zwraca wadium a wykonawcę wyklucza?

5

Odp: Wykluczenie POMOCY!

Milczenie w tym wypadku oznacza brak zgody.

6 (edytowany przez Marcia28 2010-06-15 19:42:40)

Odp: Wykluczenie POMOCY!

Czyli muszę takie wadium zwrócić?

7

Odp: Wykluczenie POMOCY!

Jeżeli Wykonawca wezwany do przedłużenia TZO milczy moim zdaniem nie wyraża zgody, natomiast jeżeli taką zgodę wyraził a wpłacił wadium w gotówce nie należy wzywać go do przedłużenia wadium na kolejny okres:
Wadium w formach niepieniężnych wymaga czynności podmiotu 3 (gwaranta czy też poręczyciela), wadium w formie pieniężnej zaś takiej czynności nie wymaga, w związku z czym o ile wykonawca nie złożył wniosku o zwrot wadium, pozostaje ono ważne mimo wezwania zamawiającego do przedłużenia ważności wadium i spełnia nadal swoją funkcję, czyli zabezpiecza ofertę, a zamawiający ma możliwość jego zatrzymania (wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach z 6 kwietnia 2009 r.; sygn. akt XIX Ga 102/09).

8

Odp: Wykluczenie POMOCY!

Marcel napisał/a:

Jeżeli Wykonawca wezwany do przedłużenia TZO milczy moim zdaniem nie wyraża zgody, natomiast jeżeli taką zgodę wyraził a wpłacił wadium w gotówce nie należy wzywać go do przedłużenia wadium na kolejny okres:
Wadium w formach niepieniężnych wymaga czynności podmiotu 3 (gwaranta czy też poręczyciela), wadium w formie pieniężnej zaś takiej czynności nie wymaga, w związku z czym o ile wykonawca nie złożył wniosku o zwrot wadium, pozostaje ono ważne mimo wezwania zamawiającego do przedłużenia ważności wadium i spełnia nadal swoją funkcję, czyli zabezpiecza ofertę, a zamawiający ma możliwość jego zatrzymania (wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach z 6 kwietnia 2009 r.; sygn. akt XIX Ga 102/09).

A jeśli wykonawca milczy tzn. że nie wyraża zgody na przedłużenie terminu i wtedy wadium w pieniądzu zwracam?

9

Odp: Wykluczenie POMOCY!

Tak.

10

Odp: Wykluczenie POMOCY!

Dziękuję za pomoc;-)

11

Odp: Wykluczenie POMOCY!

Witam przepraszam że tak nie na temat ale potrzebna mi pilna pomoc a widzę że post ten cieszy się zainteresowaniem więc bardzo proszę o pomoc; po otwarciu ofert pojawił się u mnie problem nie wiem jak mam  to rozwiązać już opisuję sytuację Zamawiający w trybie przetargu nieograniczonego prowadził postępowanie na kompy i oprogramowanie, postępowanie częściowe (Cz. A kompy Cz. B oprogramowanie) w SIWZ był zapis : Oferta na każdą z części zamówienia musi być złożona w osobnej kopercie, w sposub uniemożliwiający jej przypadkowe otwarcie, w zaklejonym, nienaruszalnym opakowaniu i oprócz adresu Zamawiającego, nazwy i adresu Wykonawcy musi być opatrzona napisem:   " Oferta w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu komputerowego oraz oprogramowania dla potrzeb ......" Część .... Nie otwierać przed dniem ...     
Jednak jakiś delikwent zamiast złożyć odpowiednio formularze ofertowe na każdą z części wydrukował dostępną na stronie SIWZ (Siwz z załącznikanmi m.in. formularze ofertowe) w wyznaczonym terminie złożył ofertę opatrzoną napisem Oferta w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę zestawów komputerowych dla potrze.....  W związku z opisem koperty domniemałam że chodzi o Część A postępowania gdyż właśnie zestawy komputerowe były przedmiotem tej części zamówienia i tak też odczytałam na otwarciu ( w kopercie znajdowała się cała SIWZ) i wszystko by było spoko gdyby nie to że podczas badania ofert zauważyłam że owy wykonawca wypisał też formularz ofertowy do części B i tu pojawia się problem gdyż przy otwieraniu części B na oprogramowanie nie odczytałam jego oferty. Dodam tylko że owy Wykonawca i tak zostanie wykluczony bo nie spełnia warunków i że był ktoś na otawarciu ofert. Trochę to zagmatwane ale bardzo proszę o pomoc, muszę udzielić kilku firmom info z otwarcia a nie wiem co z tym zrobić