1

Temat: roboty czy robota, budynki czy budynek

Do wyłonienia jest wykonawca ocieplenia w nowobudowanym osiedlu. Ocieplenie 4 budynków bez materiału to koszt ok.70 tys.pln więc łapie się 3x ponad 6 tys.Euro.
Z drugiej strony roboty budowlane sumuje się tylko w pojęciu "obiektu budowlanego". Tu byłoby poniżej 6000 Euro na jeden budynek.
czy też sumować roboty dla 4 budynków? Dodam, że wszystkie budowane są w ramach jednej inwestycji i jednego powtarzalnego projektu.

2

Odp: roboty czy robota, budynki czy budynek

Obowiązku łączenia nie masz, ale nie wiem czy bym sie nie skusił na połączenie i zrobienie przetargu z dopuszczeniem częściowych (albo i bez dopuszczenia) licząc na lepsze ceny

3 (edytowany przez raf 2007-02-05 13:52:48)

Odp: roboty czy robota, budynki czy budynek

Czyli każdy budynek osobno, bez postępowania (bo poniżej 6 tys EUR), pomimo że będzie to  robił jeden wykonawca? - (Wszystko przynajmniej na to wskazuje...)

4

Odp: roboty czy robota, budynki czy budynek

Jeżeli w tych budynkach w danym roku budżetowym nie będzie innych robót budowlanych, to zasuwasz każdy osobno do 6000 euro, ale jeżeli przewidujesz inne roboty w tych obiektach, to musisz połączyć wartość wykonania ociepleń z zaplanowanymi robotami w tych obiektach. Oczywiście każdy obiekt osobno.

5

Odp: roboty czy robota, budynki czy budynek

dzięki, wszystko jasne