1

Temat: KRS w wersji elektronicznej

Witam, Firma X ma taką oto reklamę (dot. usługi pobierania odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego):

"Wersja elektroniczna:
Pobieranie odpisów odbywa się drogą elektroniczną z Centralnej Informacji KRS w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 100. Odpisy opatrzone są w podpis elektroniczny, który jest równoważny z podpisem odręcznym. Gwarantuje to 100% autentyczność dokumentu. Nie jest wymagane posiadanie swojego podpisu, aby sprawdzić podpis elektroniczny, ponieważ przesyłamy odpisy w specjalnym pliku (archiwum) z domyślnym programem do czytania podpisów elektronicznych.
Elektroniczne odpisy z KRS są uznawane przez:
-urzędy,
-sądy,
-instytucje finansowe (banki, firmy leasingowe),
-instytucje prawne (kancelarie radcowskie, adwokackie, notarialne, prokuratury),
-inne instytucje nie wymienione powyżej"

a teraz pytanie: uznajecie???

Dodam ze wykonawcy coraz czesciej skladaj takie odpisy na papierze z poswiadczeniem (przez nich) za zgodnosc z oryginalem - taki dokument nie jest opatrzony pieczęcią sądu rejestrowego i podpisem.

2

Odp: KRS w wersji elektronicznej

Odpis składany na papierze nie jest wersją elektroniczną.
Ja bym nie uznał.

Jeżeli składany na papierze, to z pieczęciami sądu rejestrowego i podpisem.

3

Odp: KRS w wersji elektronicznej

Miras, nazwa firmy zaczyna sie od Aux... ? wink
Wg mnie nie spełnia to formy wymaganej.

4

Odp: KRS w wersji elektronicznej

jacek0707 napisał/a:

Odpis składany na papierze nie jest wersją elektroniczną.

Chodzi mi o odpis na papierze ale pozyskany droga elektroniczna smile Taki odpis niczym sie nie rozni od odpisu uzykanego bezposrednio w Sadzie, jest nawet nazwisko operatora - brakuje tylko pieczęci sądu rejestrowego i podpisu.

5

Odp: KRS w wersji elektronicznej

Marko napisał/a:

Miras, nazwa firmy zaczyna sie od Aux... ? wink

smile

6

Odp: KRS w wersji elektronicznej

No i w podpisie właśnie widze problem.

7

Odp: KRS w wersji elektronicznej

Marko napisał/a:

Wg mnie nie spełnia to formy wymaganej.

Wg mnie tez nie - art. 4 ust. 3 ustawy o KRS. A co sadza inni?

8 (edytowany przez MIRAS 2009-09-07 06:07:54)

Odp: KRS w wersji elektronicznej

... nic nie sadza (moze i dobrze). Dzieki za wymiane zdań tym (jak wyżej) co sądzą. smile

9

Odp: KRS w wersji elektronicznej

Centralna Informacja wydaje odpisy, wyciągi i zaświadczenia oraz udziela informacji z Rejestru, które mają moc dokumentów urzędowych, jeżeli zostały wydane w formie papierowej.

Nie uznałabym.

10

Odp: KRS w wersji elektronicznej

... no to pełna zgoda smile Dzieki.