1

Temat: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

Czy ktoś z wielce szanownych forumowiczów mógłby mnie oświecić co ma na celu ust 4 art.29?

2

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

Katiqq napisał/a:

Czy ktoś z wielce szanownych forumowiczów mógłby mnie oświecić co ma na celu ust 4 art.29?

... jest takowy ??? smile

3 (edytowany przez Katiqq 2009-08-24 12:14:34)

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

USTAWA
z dnia 7 maja 2009 r.
o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw1)
(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2009 r.)
Art. 4. W ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.4)) wprowadza się następujące zmiany:
    1)    w art. 29 dodaje się ust. 4 w brzmieniu:
"4.    Zamawiający może określić w opisie przedmiotu zamówienia wymagania związane z realizacją zamówienia, dotyczące:
1)    zatrudnienia osób:
a)    bezrobotnych lub młodocianych w celu przygotowania zawodowego, o których mowa w przepisach o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
b)    niepełnosprawnych, o których mowa w przepisach o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
c)    innych niż określone w lit. a lub b, o których mowa w przepisach o zatrudnieniu socjalnym
- lub we właściwych przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego;
2)    utworzenia funduszu szkoleniowego, w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w którym wpłaty pracodawców stanowić będą co najmniej czterokrotność najniższej wpłaty określonej w tych przepisach;
3)    zwiększenia wpłat pracodawców na rzecz funduszu szkoleniowego, w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, do wysokości określonej w pkt 2.";
    2)    w art. 36 w ust. 2 w pkt 8 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 9 w brzmieniu:
"9)    jeżeli zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 29 ust. 4, określenie w szczególności:
a)    liczby osób, o których mowa w art. 29 ust. 4 pkt 1, i okresu wymaganego zatrudnienia tych osób,
b)    sposobu dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 29 ust. 4 pkt 1, lub utworzenia albo zwiększenia funduszu szkoleniowego,
c)    uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań.".

... na to wygląda, że jest smile

4

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

Jest, od ponad miesiąca...

Dz.U.09.91.742
USTAWA z dnia 7 maja 2009 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw1) (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2009 r.)

(...) Art. 4. W ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.4)) wprowadza się następujące zmiany:
1)w art. 29 dodaje się ust. 4 w brzmieniu:
"4.Zamawiający może określić w opisie przedmiotu zamówienia wymagania związane z realizacją zamówienia, dotyczące:
1)zatrudnienia osób:
a)bezrobotnych lub młodocianych w celu przygotowania zawodowego, o których mowa w przepisach o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
b)niepełnosprawnych, o których mowa w przepisach o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
c)innych niż określone w lit. a lub b, o których mowa w przepisach o zatrudnieniu socjalnym
- lub we właściwych przepisach państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego;
2)utworzenia funduszu szkoleniowego, w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w którym wpłaty pracodawców stanowić będą co najmniej czterokrotność najniższej wpłaty określonej w tych przepisach;
3)zwiększenia wpłat pracodawców na rzecz funduszu szkoleniowego, w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, do wysokości określonej w pkt 2.";
2)w art. 36 w ust. 2 w pkt 8 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 9 w brzmieniu:
"9)jeżeli zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 29 ust. 4, określenie w szczególności:
a)liczby osób, o których mowa w art. 29 ust. 4 pkt 1, i okresu wymaganego zatrudnienia tych osób,
b)sposobu dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 29 ust. 4 pkt 1, lub utworzenia albo zwiększenia funduszu szkoleniowego,
c)uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań."(...)

5

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

... a nie doczytalem ze chodzi o zmiany... smile

http://www.rp.pl/artykul/341369.html

6

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

Katiqq, to nie było dublowanie Ciebie, lecz raczej...ubiegłaś mnie z tym smile

7

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

jacek0707 napisał/a:

Katiqq, to nie było dublowanie Ciebie, lecz raczej...ubiegłaś mnie z tym smile

Nawet gdyby było, to nie ma problemu. Mam z tym kłopot, bo nie rozumiem, co właściwie daje ten zapis. Czy chodzi o to, że mam prawo wymagać, żeby ewentualny  przyszły wykonawca zatrudniał np. soby niepełnosprawne? Wiem, że przy usługach może to mi przynieść znaczne profity w postaci obniżenia składki na PFRON, ale czy z całą pewnościa o to chodzi?

8

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

MIRAS napisał/a:

http://www.rp.pl/artykul/341369.html

... taki sobie zapis pod ww. artykułem widnieje na stronie gazety ... wink

"Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie."

9

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

Miras dzięki za link. Jednak źle myślałam.

10

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

jacek0707 napisał/a:

"Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (...)"

...no i gitara smile

11

Odp: Zmiana w art. 29 ustawy Pzp

... i tak trzymać wink