1

Temat: termin wykonania zamówienia

WITAM, mam takie pytanko otóż w SIWZ wymagaliśmy aby zadanie zostało zrealizowane 3 miesiące od daty podpisania umowy, i tak w 2 ofertach jest dokładnie taki sam zapis a w 3 różnie:
do 20 sierpnia , inny do 21 sierpnia, i tak się zastanawiam czy porawić ten błąd, bo widać że oferenci domniemali sobie kiedy może być ewentualne podpisanie umowy i wyznaczyli sobie takie terminy!
W każdym razie mam mały?????????????

2

Odp: termin wykonania zamówienia

taka konstrukcja zapisu co do teminu wykonania jest dosc mylaca dla wykonawcow, stad takie zamieszanie w ofertach. Zwroc sie o wyjasnienia do wykonawcow.

3

Odp: termin wykonania zamówienia

w ofecie powinien być zastosowany zapis  termin wykonania 3 miesiące od daty podpisania umowy a nie termin zawity czyli od do

4

Odp: termin wykonania zamówienia

myszy1953 napisał/a:

w ofecie powinien być zastosowany zapis  termin wykonania 3 miesiące od daty podpisania umowy

taki zapis jak dla mnie nadal jest tylko skrótem myślowym zamawiającego bo co tak naprawde oznacza? wink

5

Odp: termin wykonania zamówienia

jeszcze jest zapis w ogłoszeniu o zamówieniu publicznym , pewnie był 3 miesiace od daty podpisania umowy a więc nie trmin zawity

6

Odp: termin wykonania zamówienia

zapis jest jasny bo przewiduje ewentualne terminy na protesty czy ewentualnie na odwołania  i okres na fizyczne podpisanie umowy czyli wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a również zatwierdzenia przez zamawiającego harmonogramu wykonania prac i płatności

7

Odp: termin wykonania zamówienia

nie jest to skrót myślowy tylko podstawowe zasady zawierania umów

8

Odp: termin wykonania zamówienia

Termin podany był jasno i zrozumiale, hmm więc może poprawić w tych ofertach gdzie jest inaczej niż było w SIWZ ponieważ jest to różnica która nie ma wplywu na postępowanie.

9

Odp: termin wykonania zamówienia

Właśnie na stronach UZP ukazała się opinia UZP (orzecznictwo) na temat poprawiania omyłek-art 87/2. Moim zdanie powyższa sytuacja nie podchodzi pod oczywista omyłkę. Chyba że z treści oferty/ zaakceptowanych warunków umowy, innych dokum/oświadzczeń itp może jednoznacznie wynikać że wykonawca chce spełnić twój warunek. Ale ja na miejscu wykonawcy z ofertą nr 2 na pewno złożyłbym protest gdybys  nr 1 tak poprawił. Co do wyjasnień art 87/1 to doprowadzisz ewentualnie do zmiany treści oferty. Nie wiem jak potraktować sytuację kiedy wzywasz do podpisania umowy w dniu 31 maja i wtedy tak oferta (31 sierpień) mieści sie w 3 miesiącach. Tak na marginesie my stawiając jako kryterium termin wykonania każemy podawać w dniach realizację zadania. Pozdrawiam

10

Odp: termin wykonania zamówienia

Oczywiście że nie podlega pod oczywistą omyłkę  tu w grę wchodzi art 87.2.3 więc nie koniecznie musi być to omyłka oczywista o czym mówi jasno art.87 ust 2.

11

Odp: termin wykonania zamówienia

osobiście nie widze tutaj mozliwosci poprawy w oparciu o art 87 bo gdzie tutaj jakas omyłka? Trudnotez powiedziec jaka date pocztkowa przyjal ten wykonawca do obliczenia terminy wykonania zamowienia i czy miesci sie ona wg zamawiajacego w pojeciu 3 miesiace od podpisania umowy stad moja sugestia dotyczaca zwrocenia sie o wyjasnienia do wykonawcy.

12

Odp: termin wykonania zamówienia

Wyjaśnienia na podstawie 87/1 wykluczją negocjacje, a w sytuaji jw byłyby to chyba negocjacje- kiedy zamawiajacy chce podpisać umowę prze d 31 maja czy po.

13

Odp: termin wykonania zamówienia

KIO/UZP 16 /09- sprawa zapisu w ofercie "złego" terminu (toche inny problem), ale poczytaj może sie przydać - dotyczy art 87/2/3