1

Temat: Szacowanie wartości po podziale

Mam problem z wyborem procedury dla zamówienia, którego zakres został "wyciągniety" z innego dużego (biuletynowego). Duże zadanie dotyczy odbudowy (czyli roboty budowlane) starego zabytkowego parku - na to jest dokumentacja. Zgodnie z umową o   sfinansowanie całego przdsięwzięciaze środków unijnych, na dostwę części elemetów (np. makiety parku, jakieś dłubanki itp. ) nalezy zorganizować odzielne postępowanie. Ta dostawa jest poniżej 60.000 euro.
Mam obawy czy nie jest to podział zamówienia i czy nie powinnam przeprowadzic dostawy w pełnej procedurze tj. tak jak to duże.

Bedę wdzięczna za Wasze opinie.

2

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Moim zdaniem udzielasz zamówienia w częściach - każde postępowanie powinnaś przeprowadzić dla takiej wartości jak wartość całego zadania - czyli pełna procedura dla obu

3

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Nawet jeśli to duże zamówienie to generalnie roboty budowlane a te małe to dostwy o charakterze rekodzieła?

4

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Jak dla mnie to są dwa różne zamówienia.

5

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Piotrek napisał/a:

Jak dla mnie to są dwa różne zamówienia.

A ja zgodzę się z Piotrkiem tongue

6

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Dodam jeszcze, że zakres tego małego zamówienia "wycinam" z dużej dokumentacji. To są środki unije. Boję się, że ktoś  może w przyszłości zakwestionować taki podział i kazać oddać forsę.

7

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Dlatego bezpieczniej jest udzielić zamówienia tak jak pisał Marko, chociaż podział z tego co piszesz nie został dokonany w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy ale wynika z innych okoliczności

8

Odp: Szacowanie wartości po podziale

ale będą to dostawy a nie roboty budowlane...
mieszam trochę , co?

9

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Oj strasznie, moim zdaniem będą to dostawy.

10

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Ale nie są dostawy o których mowa w art.33 ust.2 tzn związane z wykonywaniem robót budowlanych, więc chyba spokojnie możesz Karolino zrobić oddzielne "małe " postepowanie.
Prawda Grzechu?

11

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Jeżeli te dostawy nie są związe z realizacją robót budowlanych, to moim zdaniem spokojnie można udzielić to zamówienie i przeprowadzić wg procedury odpowiedniej dla wartości szacunkowej tego zamówienia (dostaw), nie jest rzeczą racjonalną łączenie zamówień na siłę w takim przypadku, zresztą pzp nie przewiduje łączenia dostaw i robót budowlanych, w przypadku gdy dostawy te nie służą do wykonania owych robót budowlanych.

12

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Grzech napisał/a:

Jeżeli te dostawy nie są związe z realizacją robót budowlanych, to moim zdaniem spokojnie można udzielić to zamówienie i przeprowadzić wg procedury odpowiedniej dla wartości szacunkowej tego zamówienia (dostaw), nie jest rzeczą racjonalną łączenie zamówień na siłę w takim przypadku, zresztą pzp nie przewiduje łączenia dostaw i robót budowlanych, w przypadku gdy dostawy te nie służą do wykonania owych robót budowlanych.

No i tym sposobem spłodziliśmy tyle postów tylko po to by ustalić związek pomiędzy jednym zamówieniem a drugim ;P

13

Odp: Szacowanie wartości po podziale

Tylko?? mam wrażenie, że to co ustalilismy stanowi klucz do rozwiązania problemu.
Dziękuję wszystkim za wszystkie spłodzone posty. wink