1

Temat: pytanie za 1000 pkt

oświadczenie o tym ze sprzęt komputerowy posiada deklaracje CE jest dokumentem przedmiotowym

Druk ZP - 17 Informacja o spełnianiu przez wykonawców warunków udziału w posteppowaniu: w druku tym w kolumnie "wymagane warunki" wypisuje dokumenty jakich żądałam od wykonawców. Warunki udziału rozumiem jako warunki z art. 22 pzp. Wiec wypisuje odpowiednio: formularz ofertowy, zaswiadczenie krs, zus itd. Nie wiem czy wspomniane wyżej oświadczneie tez powinnam wpisać w tym druku . Art. 25 rozgranicza oświadczenia i dokumenty na potwierdzajace spełnianie:
a) warunków udziału w postepowaniu
b) wymagań okreslonych przez zamawiajacego [do tego punktu niewątpliwie odnosi sie moje oświadczenie]

Czy powinnam powyższe oświadczenie też wykazać w druku ZP-17 bo przecież go żadałam od wykonawcy? ZP-17 jest podstawą do wykluczenia wykonawcy (co ma odzwierciedlenie w druku ZP-18), a moge go wykluczyc jesli nie ma jakich dokumentów podmiotowych a nie przedmiotowych. Brak oświadczenia przedmiotowego kwalifikuje ofertę do odrzucenia bo niezgodna jest z treścią siwz.
Czy jak w druku ZP-17 wymienie to oświadczenie i wpisze ze wykonawca nie spełnia wymaganego warunku to będzie poprawnie? czy lepiej w tym druku tego nie wpisywać a jedynie podac w druku ZP-19 ze jest odrzucony i w piśmie do wszystkich wytłumaczyć dlaczego?
moze to prozaiczne pytanie ale mam problem

2

Odp: pytanie za 1000 pkt

Dorotko, zrobiłas taki piekny wywód, że włąściwie sama sobie odpowiedziałaś. Druk ZP-17 dotyczy tylko warunków udziału w postępowaniu. Dlatego brak deklaracji nie bedzie tu odnotowany, ale bedzie powodem odrzucenia oferty - co nalezy odnotować na ZP-19.

3

Odp: pytanie za 1000 pkt

dzięki:) jak sie pracuje 3 m-ce w zamówieniach to sie ma tysiąc pytań do wszystkiego:)