1 (edytowany przez ANETA 2006-09-01 08:54:02)

Temat: zapytanie o cene

to mój pierwszy przetarg. MAm przeprowadzić przetarg na dostawę sprzętu informatycznego. Wartość zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 60000 euro. wniosek, siwz i wzór umowy juz mam. mam pytanie jakie powinny być następne kroki by przeprowadzić zapytanie  o cenę?? gdzie znależć wykonawcó by wysłac do nich zaproszenie do skałdania ofert(minimum 5 wykonawców)? majać wniosek, siwz i wzór umowy  co dalej jakie dalsze kroki?? prosze o pomoc

2

Odp: zapytanie o cene

Przede wszystkim musisz mieć dobre podejście do całej sprawy, zamówienia publiczne to bardzo fajna rzecz ale dopiero po roku ich przeprowadzania. A wracając do meritum sprawy, wykonawców znajdziesz np. w książce telefonicznej, internecie, zazwyczaj w trybie zapytania o cenę korzysta się z lokalnych dostawców ale nie jest to reguła. Jak już zlokalizujesz wykonawców to musisz zaprosić ich do złożenia oferty przekazując jednocześnie SIWZ i załączniki wraz z wzorem umowy, wyznaczasz im termin złożenia ofert ( nie krótszy niż 7 dni) i czekasz na ten sądny dzień otwarcia ofert. w międzyczasie powinnaś zacząć wypełniać protokół postępowania ZP-2 (znajdziesz go na stronie www.uzp.gov.pl). Jeżeli wpłynie w międzyczasie jakieś zapytanie musisz niezwłocznie przekazać zapytania i odpowiedzi wszystkim wykonawcom bez ujawniania źródła zapytania, jeżeli wpłynie protest no to sprawa się komplikuje, ale na tym etapie myślę, że nie ma potrzeby rozwiajania tego tematu. Jak dojdzie do otwrcia ofert to proszę o posta. Życzę powodzenia :-)

3 (edytowany przez ANETA 2006-09-01 12:27:43)

Odp: zapytanie o cene

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i gładko smile:) po prostu muszę dać rady i nie ma innej możliwości. Czy w razie jakichkolwiek watpliwości mogę liczyć na małą pomoc? Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam. Miłego weekendu

4

Odp: zapytanie o cene

ANETA jasne, że możesz. Pewnie już troszkę poznałąć forumowiczów więc wiesz że pomożemy rozwiązac problemy (o ile będą) smile

5

Odp: zapytanie o cene

czy nie lepiej zrobić przetarg nieograniczony, chyba bezpieczniej

6

Odp: zapytanie o cene

maciek1 napisał/a:

czy nie lepiej zrobić przetarg nieograniczony, chyba bezpieczniej

Hehe, dobry kawał wink

7

Odp: zapytanie o cene

no ktos mi tu gmatwa w mojej małej główce  zapytanie o cene bedzie dobre. tak uwazam . czy ma moze ktos wzorcowy siwz w trybie zapytania o cene na zakup sprzetu komputerowego?? gdzie moge znalezc cos takiego??

8

Odp: zapytanie o cene

Są firmy które sprzedają coś takiego, z tego co pamietam (mogę sie mylić) datacomp miał cos takiego.

9

Odp: zapytanie o cene

czy na obsługę prawną  ponizej 60 tys. moge zastosowć zapytanie o cenę

10

Odp: zapytanie o cene

A nie lepiej WR?