1

Temat: Procedura odwrócona vs zwykla

Witam,
Proszę o wytłumaczenie jak laikowi na czym polega Procedura zwykla/ nie odwrocona/ w postępowaniu w trybie podstawowym bez negocjacji.

Załóżmy że mamy 3 oferty. Najpierw badam wszystkie oferty pod kątem ich odrzucenia, sprawdzając prawidlowosc podpisów, oswiadczenie z art. 125, rnc. Potem oceniam wszystkie pod kątem kryteriów oceny ofert. Powstaje ranking i wzywam do złożenia podmiotowych środków dowodowych tego najlepszego. Wybieram ofertę najkorzystniejsza.
A w odwróconej badam i oceniam, robie ranking i sprawdzam Jedz tylko najkorzystnijeszego, wzywam o pśd najwyżej ocenionego, wybieram ofertę najkorzystniejsza.

2 (edytowany przez marekw2 2022-04-18 17:38:47)

Odp: Procedura odwrócona vs zwykla

W trybie podstawowym nie ma procedury odwróconej (art. 266 PZP) i Jedza. Nie istnieje też coś takiego jak "Procedura zwykła".

3

Odp: Procedura odwrócona vs zwykla

marekw2 napisał/a:

W trybie podstawowym nie ma procedury odwróconej (art. 266 PZP) i Jedza. Nie istnieje też coś takiego jak "Procedura zwykła".W moim pytaniu nie napisano, że w procedurze krajowej jest Jedz. Przykład odwołuje się do postepowania krajowego w którym oczywiscie nie ma jedz. Celowo wskazano art. 125. Procedura zwykla, normalna= nie odwrocona. Nie czepiajmy się o szczegóły.
Zadam w takim razie inaczej pytanie. W procedurze unijnej np. PN procedura odworcona będzie różnic się od nie odwróconej jedynie momentem sprawdzenia jedza? W odwróconej sprawdzimy go po rankingu ofert, i tylko najwyżej ocenionego a przed wezwanie do Pśd a w procedurze normalnej juz na wstępie i wowczas  sprawdzimy Jedz wszystkich wykonawcow, dokonamy oceny, stworzymy ranking i wezwiemy o pśd?  Czy tak?

4

Odp: Procedura odwrócona vs zwykla

Tak

5

Odp: Procedura odwrócona vs zwykla

Zasadniczo nie tylko oświadczenia z art. 125, ale także innych dokumentów, np. zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby, pełnomocnictwa czy oświadczenia z art. 117.