1

Temat: kryterium oceny ofert a odrzucenie oferty

Witam
Mam taką sytuację. Postępowanie w trybie podstawowym. Jednym z kryteriów było doświadczenie osoby wskazanej przez wykonawcę. Dodałam osobny formularz do wypełnienia przez wykonawcę  na to kryterium. Wskazanie osoby i punktacja za wykazanie się realizacją projektów tematycznych.
Jeden z wykonawców zapomniał dołączyć do oferty  tego formularza.
I teraz odrzucam jako niezgodną z warunkami zamówienia czy daję 0 pkt w tym kryterium.
W SWZ nic nie precyzowałam, że jak nie da to ....
Jak robicie ? Bardziej jestem za odrzuceniem. Jakby nie wpisał ceny też bym odrzuciła, a nie dawała za kryterium ceny 0 pkt.
klakier

2

Odp: kryterium oceny ofert a odrzucenie oferty

Ja piszę, że dam w takim przypadku 0 pkt. Skoro nie napisałaś, że w takim wypadku odrzucisz ofertę, to nie bardzo widzę podstawę odrzucenia. Zakładając, że został określony minimalny warunek udziału dot. dysponowania tą samą osobą, to dodatkowe doświadczenie osoby nie powinno być warunkiem złożenia oferty. A jeśli osoba nie ma dodatkowego doświadczenia, to dlaczego karać wykonawcę za brak w takim wypadku zbędnego dokumentu, który byłby pusty?
Po prostu gdyby oferta okazała się najwyżej oceniona, wzywasz wykonawcę w trybie art. 274 do złożenia wykazu osób, żeby potwierdzić minimalny poziom zdolności.
Tak ja to widzę.

3

Odp: kryterium oceny ofert a odrzucenie oferty

klakier napisał/a:

Jeden z wykonawców zapomniał dołączyć do oferty  tego formularza.

Na pewno? A może zrobił to celowo. A gdyby wykonawca złożył formularz ale doświadczenie tam opisanie nie było tym, o które Ci chodziło - to oferta też do odrzucenia?