1

Temat: Czynności na umowę o pracę???

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o pomoc w następującej kwestii:

Czy w postępowaniu na usługi szkoleniowe dot. przeprowadzenia kursu nauki jazdy w kat. B należy wskazać Czynności na umowę o pracę zgodnie z art. 95 ustawy Pzp? Czy takie Czynności występują? Czy można wymagać zatrudnienia na umowę o pracę, czy nie jest to ograniczenie konkurencji ze względu iż często wykładowcy/instruktorzy zatrudniani są na umowę zlecenie.

2

Odp: Czynności na umowę o pracę???

ewa409, ten wymóg powstał właśnie po to aby eliminować umowy zlecenia. Pozostaje jednoosobowa działalność gospodarcza wykładowców.

3

Odp: Czynności na umowę o pracę???

musisz ocenić czy czynności które będą wykonywać osoby w ramach zamówienia kwalifikują się pod definicję świadczenia pracy zgodnie z kodeksem pracy,

a więc czy praca jest wykonywana m.in. w stałym miejscu, czasie i pod nadzorem,

wobec powyższego, nie jestem pewny czy ten obowiązek zatrudnienia o pracę będzie tutaj miał miejsce,

4

Odp: Czynności na umowę o pracę???

co do szkoleń i kursów, osobiście nie stosuję wymogu - niejako każdy wykładowca jest niezależny nawet od wykonawcy, który wziął całe postępowanie, wykładowca sam układa sobie profil szkolenia, godziny itp.

5

Odp: Czynności na umowę o pracę???

Podpinam się pod pytanie  czynność na umowę o pracę ???

Zamówienie unijne do 20 tys złotych  na prowadzenie nadzoru inwestorskiego.
Dopuściłam składanie ofert częściowych ze względu na 2 różne branże. 
Firma 1  osobowa złożyła  ofertę najkorzystniejszą  na 2  zadania.
Na jedno zadanie  wykonawca posiada uprawnienia a na 2 zadanie  wskazał   przysłowiowego Kowalskiego  jako  osobę posiadającą uprawnienia w branży  elektrycznej.

Natomiast w formularzu, mam zapis:
Oświadczenie osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą przyjmowane w celu ustalenia     obowiązku stosowania minimalnej stawki godzinowej. Niniejszy oświadczam, że
    █ zatrudniam pracowników*
    █ mam zawarte umowy ze zleceniobiorcami*
    █ nie zatrudniam pracowników ani nie mam zawartych umów ze zleceniobiorcami*
    * niepotrzebne skreślić

Wykonawca pierwsze dwa skreślił  i zostawił ił nie zatrudniam pracowników ani nie mam zawartych umów ze zleceniobiorcami
Czy nie powinien  zatrudnić  inspektora nadzoru  i zakreślić w tym przypadku mam zawarte umowy ze zleceniobiorcami  lub zatrudniam pracowników ???
Co wy o tym sądzicie?

6

Odp: Czynności na umowę o pracę???

Inspektor nadzoru to osoba wykonująca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie i podobnie jak kierownik budowy nie podlega rygorom zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

7

Odp: Czynności na umowę o pracę???

Dziękuje za odpowiedź. Czyli formularz zostawić i nie zawracać  sobie nim głowy.