1

Temat: Warunek udziału w postępowaniu + termin związania ofertą

Jak rozumielibyście tak skonstruowany zapis:

"(...) w tym okresie wykonał co najmniej jedną usługę i w ramach której pełniono kompleksowy
nadzór inwestorski nad budową /przebudową /rozbudową lub termomodernizacją budynku. Wartość inwestycji wg kosztorysów inwestorskich lub wykonanych robót wynosiła minimum 2 000 000,00 zł brutto. (...)"

Czy według was to jest czytelne, że chodzi o wykazanie się jednym budynkiem o wartości robót minimum 2 miliony brutto czy też o inwestycję budowlaną o wartości minimum 2 miliony brutto - niezależnie od liczby budynków?

Dostałem takie wezwanie do wyjaśnień - złożyłem referencje na nadzór nad termomodernizacją 6 budynków o łącznej wartości circa 7 milionów, a zamawiający żąda wskazania jednego budynku z tych sześciu o wartości robót minimum 2 miliony złotych brutto.

Dodam, że jest tydzień po terminie związania ofertą (zamawiający nie kierował prośby o przedłużenie), moja oferta została już wybrana, ale konkurencja złożyła zażalenie do zamawiającego. Czy w związku z upływem TZO jestem zobowiązany w ogóle do udzielania wyjaśnień?

P.S. Uzupełnię wpis o to, że jeden ze wskazanych w moich referencjach budynków był warty, według kosztorysu, powyżej 2 milionów złotych. Jestem tylko ciekaw opinii forumowiczów.

2 (edytowany przez memphis 2020-04-23 18:06:48)

Odp: Warunek udziału w postępowaniu + termin związania ofertą

Warunek mógł być bardziej precyzyjny, ale inwestycją są dla mnie prace dotyczące pojedynczego budynku.

Nigdy nie jesteś zobowiązany do udzielania wyjaśnień, ale ryzykujesz, że zamawiający zinterpretuje to tak, że nie wykazałeś spełniania warunków udziału w postępowaniu. Upływ TZO nie ma znaczenia.