1

Temat: Brak podziału na aczęści - uzasadnienie

Jak można uzasadnić Brak podziału zamówienia na części na zakup energii elektrycznej (tylko zakup) w ramach grupy zakupowej? Za pomoc będę bardzo wdzięczna.

2

Odp: Brak podziału na aczęści - uzasadnienie

To w grupie każdy nie kupuje dla siebie? Nie można tego tak podzielić? przecież miejsca dostaw są zupełnie inne.

3

Odp: Brak podziału na aczęści - uzasadnienie

eva napisał/a:

Jak można uzasadnić brak podziału zamówienia na części na zakup energii elektrycznej (tylko zakup) w ramach grupy zakupowej? Za pomoc będę bardzo wdzięczna.

Jednorodny przedmiot zamówienia, możliwy do zrealizowania przez kilka podmiotów. Z tytułu hurtowego zakupu energii elektrycznej można spodziewać się korzystniejszych warunków cenowych.

4 (edytowany przez janek159 2019-10-11 06:36:26)

Odp: Brak podziału na aczęści - uzasadnienie

Tzw. spodziewany efekt skali, jak myślę, nie powinien tu być uzasadnieniem,

ale przecież to nieważne,

bo wiedz, że naruszeniem jest samo niewpisanie uzasadnienia do protokołu, a nie - niepodzielenie . A więc cokolwiek byś tam wpisała już będzie dobrze, bo będzie zadość ustawie.

5 (edytowany przez eva 2019-10-11 06:58:03)

Odp: Brak podziału na aczęści - uzasadnienie

Grupa zakupowa tworzona jest po to by uzyskać korzystniejszą cenę. Nawet jeśli zamówienie zostałoby podzielone na części np. na poszczególne gminy to moim zdaniem tworzenie takiej grupy jest bezcelowe to każdy mógłby sobie sam przeprowadzić postępowanie. Czy ktoś może był w takiej grupie zakupowej i zamówienie nie było podzielone na części? Z tego co widziałam są różne postępowania w ramach dużych grup zakupowych gdzie nie ma podziału na części