1

Temat: Unieważnienie postępowania

Wydaje się ze to prosta sprawa a jednak zaczęłam się zastanawiać. W postępowaniu zostały złożone trzy oferty wszystkie 3 przewyższają kwotę jaką przeznaczyliśmy na to zadanie. jedna z tych ofert przekracza nieznacznie tą kwotę, można byłoby o tyle kwotę zwiększyć , ale oferta podlega odrzuceniu ponieważ nie podano okresu gwarancji - która stanowi drugie kryterium. I moje pytanie brzmi czy odrazu mogę unieważnić przetarg w związku z tym że kwota wszystkich ofert przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie, czy muszę wcześniej odrzucić ofertę z powodu braku drugiego kryterium a potem unieważnić.
Dziękuję za pomoc.

2

Odp: Unieważnienie postępowania

Badanie trzeba przeprowadzić ze względu na wystąpienie ewentualnych omyłek, jeżeli po tym będzie ok., bez zmian kwotowych to do unieważnienia.

3

Odp: Unieważnienie postępowania

Dziękuję bardzo  i jeszcze mam do tego jedno pytanie, czy jak unieważnie postępowanie ze względu na to ze wszystkie te oferty przekraczają kwotę przeznaczoną sfinansowane zamówienia to muszę odczekać ten termin na wniesienie odwołania aby ogłosić nowe postępowanie czy mogę odrazu np. na drugi dzień.

4

Odp: Unieważnienie postępowania

ja robię od razu jak mogę. To są oddzielne procedury smile

5

Odp: Unieważnienie postępowania

Poniżej progu nie ma odwołania na unieważnienie postępowania. Skoro nikt nie został odrzucony to nie ma podstaw do wniesienia odwołania. Powyżej progu wykonawca może odwołać się od czynności unieważnienia postępowania i w takim przypadku należy poczekać na uprawomocnienie się unieważnienia.