1

Temat: prąd

czy ktoś wie co minister miał na myśli i jak to wprowadzić??
"....Minister energii Krzysztof Tchórzewski odniósł się do sytuacji samorządów i firm, które już podpisały umowy opiewające na wyższe ceny energii. "Chciałbym zaprosić samorządy, które uważają, że podpisane umowy są na zbyt wysokim poziomie, a to były przetargi publiczne. Jeśli zechcą się zwrócić i na przykład zamienić te umowy na dwuletnie, by mieć większą pewność finansową, to będą mogli renegocjować umowy i w związku z tym, że na dłuższy okres zechcą zawierać te umowy, czy też przedsiębiorstwa, które kupują energię elektryczną, to będą mogli uzyskać zbliżenie się z powrotem do stawek, które dotychczas były stosowane" - powiedział Tchórzewski....." źródło http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/188324/Premier-obnizenie-akcyzy--redukcja-oplaty-przejsciowej-na-energie

2

Odp: prąd

to że powiedział to jak zwykle nic nie znaczy w obecnym systemie rządzenia. Jeśli masz takową umowę to wystąp do sprzedawcy powołując się na powyższe i zobaczysz co Ci odpisze. W postepowaniu zawsze możesz się oprzeć na sytuacji nie mozliwej do przewidzenia wczesniej i korzystnej dla Zamawiacza.

3

Odp: prąd

a nie trzeba skorzystać z któregoś z punktów z art 144 ?? a tam mi nic nie pasuje

4

Odp: prąd

czekaj na odpowiedź, napisz, że w trybie pilnym, może W. sam Ci podpisze

5

Odp: prąd

Bo to jest szopka. Najpierw poszły umowy na konkretne stawki a teraz obiecują że będzie można zmienić te stawki. Jakiś artykuł z cytowanego wyżej pap-u mówi że planują zmienić procedury Pzp. To wszystko jest bardzo ciekawe.