1

Temat: Tworzenie części w trakcie postepowania

Witam, w przetargu nieograniczonym ponizej progow ue otrzymaliśmy prośbę o wydzielenie kilku pozycji z jednej części i uTworzenie z nich nowej części.
Czy można tak zrobic?
Co z wartością szacunkowa części z której wydzielamy pozycje i wartością nowej części?
Spotkałem sie w sieci ze jest problem z nowymi częściami jesli chodzi o TED (postepowania unijne)

Pozdrawiam

2

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Można, jak najbardziej. "stara" część będzie pomniejszona o wartość wydzielonych pozycji. W TED nie ma z tym problemów.

3

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Właśnie od niedawna jest problem z dodawaniem nowych czesci w post. Unijnych. Nie chcą publikowac sprostowania dot. Dodawania nowych czesci

4

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Właśnie przygotowuje takie ogłoszenie końcowe. Wystarczy w miejscu (na początku) wpisać aktualną (po dodaniu nowych części) liczbę części i system sam nadpisuje>

5

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Piszesz o ogloszeniu o udzieleniu zamówienia a ja o sprostowanii

6

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Z punktu widzenia ustawy Pzp nie ma problemu. Logistycznie na TED problemy będą - raczej nie do ominięcia.

Reasumując (TED):
1) przetarg bez podziału na części ---> następnie z podziałem: jest problem
2) przetarg z podziałem na części (np. 2) ---> następnie z podziałem na dodatkowe (np. 10): nie ma problemu.

7 (edytowany przez Olek 2018-09-14 09:18:01)

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Bitter napisał/a:

Spotkałem sie w sieci ze jest problem z nowymi częściami jesli chodzi o TED (postepowania unijne)

Pozdrawiam

Pewnie mówisz o tym: http://www.wszponachzamowien.pl/?p=3626

Nie słyszałem jeszcze o jakimś wyroku KIO w tej sprawie. Nie miałem też podobnego przypadku, ale argument o tym że część Wykonawców nie zobaczy podziału zamówienia na dodatkowe części mnie przekonuje. Gdybym chciał dokonać podziału na nowe części raczej bym unieważnił postępowanie i rozpisał nowe z uwzględnieniem zmian tak jak zostało to wspomniane w artykule.

8

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Bitter napisał/a:

Piszesz o ogloszeniu o udzieleniu zamówienia a ja o sprostowanii


- W sprostowaniu w "informacjach dodatkowych" napisałem co i z której części wydzielam i jaką nową / e części tworzę.
- a w ogłoszeniu końcowym tak jak napisałem wyżej i jest ok.

9

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Tomek40 napisał/a:
Bitter napisał/a:

Piszesz o ogloszeniu o udzieleniu zamówienia a ja o sprostowanii


- W sprostowaniu w "informacjach dodatkowych" napisałem co i z której części wydzielam i jaką nową / e części tworzę.
- a w ogłoszeniu końcowym tak jak napisałem wyżej i jest ok.

... z tym, że Ty miałeś od początku zamówienie podzielone na części. Tak?

10

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Olek napisał/a:

ale argument o tym że część Wykonawców nie zobaczy podziału zamówienia na dodatkowe części mnie przekonuje.

Mnie, nie. Nic, a nic.

11

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

MIRAS napisał/a:
Tomek40 napisał/a:
Bitter napisał/a:

Piszesz o ogloszeniu o udzieleniu zamówienia a ja o sprostowanii


- W sprostowaniu w "informacjach dodatkowych" napisałem co i z której części wydzielam i jaką nową / e części tworzę.
- a w ogłoszeniu końcowym tak jak napisałem wyżej i jest ok.

... z tym, że Ty miałeś od początku zamówienie podzielone na części. Tak?

Tak

12

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Ot, co. Spróbuj podzielić zamówienie, które od początku nie było podzielone. Tak jak pisałem z punktu widzenia ustawy Pzp nie ma przeszkód, natomiast takie przeszkody napotkamy w "TED".

13

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Świeża sprawa Szpitala-
https://bip.copernicus.gda.pl/index.php?id=125&p=2586

W zamówieniu podzielonym na części próbowali dodac kolejne części. Dostali informacje ze nie jest to możliwe...

14 (edytowany przez janek159 2018-09-30 13:20:06)

Odp: Tworzenie części w trakcie postepowania

Na podstawie ostatniego doświadczenia chcę zdementować jakoby nie dało się wprowadzić w sprostowaniu podziału na części, nawet gdy nie były przewidziane.

Otóż da się. Jednak formularz sprostowania należy tak wypełnić aby informacje o wprowadzeniu podziału na części zamieścić w oknie informacje dodatkowe, a nie poprzez wypełnianie zmian o tych częściach w sekcjach.

Nie jest to może najbardziej poprawny sposób wypełnienia, gdyż najbardziej istotna informację wprowadzamy w oknie o informacjach dodatkowych, jednak najważniejsze że wszystko ostatecznie widnieje w sprostowaniu.