1

Temat: zamowienie mieszane

witam. mam nastepujacy klopot interpretacyjny. mam zamowienie mieszane o wartosci 2500 00. zamowienie obejmuje zarowno roboty budowalane jak i dostawy oraz uslugi. wartosc dostaw jest najwieksza wiec stosuje przepisy dotyczace dostaw. tylko czy w takiej sytuacji przemiotem zamowienia sa roboty budowalane?
a skad to pytanie
zgodnie z PZP
Art. 3.1.D)5)
a) ponad 50% wartości udzielanego przez nie zamówienia jest finansowane ze środków publicznych lub przez podmioty, o których mowa w pkt 1-3a,
b) wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8,
c) przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące wykonanie czynności w zakresie inżynierii lądowej lub wodnej, budowy szpitali, obiektów sportowych, rekreacyjnych lub wypoczynkowych, budynków szkolnych, budynków szkół wyższych lub budynków wykorzystywanych przez administrację publiczną lub usługi związane z takimi robotami budowlanymi;?
stad moje pytanie,
spełniam warunek 1, jesli oszacuje zamowienie jako dostawy (bo stanowia najwieksza wartosc) to spełniam warunek drugi. i zastanawiam sie czy spełniam warunek 3.
czy skoro elementem zamowienia sa roboty budowlane to znaczy ze sa one przedmiotem zamowienia czy tez nalezy tutaj stosowac zasade ze mam stosowac przepisy dotyczace tego elementu zamowienia ktorego wartosc jest najwieksza i przedmiotem zamowienia sa dostawy? czy w takim razie roboty budowlane sa przedmiotem zamowienia?

2

Odp: zamowienie mieszane

Ustawa Pzp szczegółowo mówi o tym, jak interpretować różne "mieszanki". To, co przytoczyłaś to na pewno nie to. Jutro rano w pracy podam nr art. i więcej szczegółów.

3

Odp: zamowienie mieszane

Mam już: jeśli roboty budowlane są niezbędne do wykonania usług, to przepisy dotyczące usług art. 6.4