Temat: od kogo krk w przypadku sp. z o.o.

Witajcie!
kto powinien złożyć informację krk w przypadku oferty sp. z o.o.?
wspólnicy?
zarząd?
rada nadzorcza?
prokurenci?

nadmienię,że przy zarządzie jest info, że w przypadku zarządu jednoosobowego spółkę reprezentuje prezes jednoosobowo ( on też podpisał ofertę) a w przypadku zarządu wieloosobowego spółkę reprezentuje dwóch członków zarządu lub jeden członek zarządu łącznie z prokurentem

2

Odp: od kogo krk w przypadku sp. z o.o.

Zarząd, prokurenci, rada nadzorcza - jeżeli ją powołano (w z o.o. nie musi jej być).

3

Odp: od kogo krk w przypadku sp. z o.o.

CZYLI OD WSPÓLNIKÓW NIE TRZEBA WYMAGAĆ? Z CZEGO TO WYNIKA? NIE MOGĘ DOSZUKAĆ SIĘ ŻADNYCH INFORMACJI W TYM ZAKRESIE

4 (edytowany przez Olek 2018-01-26 08:07:38)

Odp: od kogo krk w przypadku sp. z o.o.

A to w JEDZU nie jest określone?

Czy w stosunku do samego wykonawcy bądź jakiejkolwiek osoby będącej członkiem organów administracyjnych, zarządzających lub nadzorczych wykonawcy lub posiadającej w przedsiębiorstwie wykonawcy uprawnienia do reprezentowania, uprawnienia decyzyjne lub kontrolne (...). 

Poza tym np. w przypadku spółki akcyjnej, notowanej na giełdzie, która ma setki akcjonariuszy, od każdego byś wymagał KRK? Byłoby to niemożliwe do realizacji. W spółce z o.o. jest podobnie. Taka spółka może mieć udziałowców, których mogą być setki.

5

Odp: od kogo krk w przypadku sp. z o.o.

jasiekrok napisał/a:

CZYLI OD WSPÓLNIKÓW NIE TRZEBA WYMAGAĆ? Z CZEGO TO WYNIKA? NIE MOGĘ DOSZUKAĆ SIĘ ŻADNYCH INFORMACJI W TYM ZAKRESIE

To wprost wynika z art. 24 ust. 1 pkt 14.
"urzędującego członka organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komadytowo-akcyjnej lub prokurenta"
Czyli "wspólnika" tylko w jawnej i partnerskie.