1

Temat: dawny art. 27 ustawy Pzp

Witam,
chciałam się spytać, który art po nowelizacji jest odpowiednikiem art.27 ustawy Pzp. Przed nowelizacją w e-mailach skierowanych do Wykonawców miałam taki zapis: Jednocześnie informuję Państwa, że zgodnie z art. 27 ustawy - Prawo zamówień publicznych dokumenty przekazywane drogą elektroniczną uważa się za skutecznie doręczone.
Teraz nie wiem, na jaki artykuł się powołać ....,....

2

Odp: dawny art. 27 ustawy Pzp

Przepis przejściowy - art. 18 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016r. poz. 1020)

3

Odp: dawny art. 27 ustawy Pzp

A czy ktoś z Państwa może ma gotową formułkę, którą stosuje przy wysyłaniu np. zawiadomień w wyborze najkorzystniejszej oferty.. Byłabym wdzięczna.

4

Odp: dawny art. 27 ustawy Pzp

FORMUŁKA:
Zamawiający dopuszcza możliwość porozumiewania się za pośrednictwem operatora pocztowego
w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. - Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1481 ze zm.),  osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz U. z 2017 r. poz. 1219 ze zm.).

LUB:
Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a wykonawcami odbywać się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (t.j. Dz.U. z 2017 r.
poz. 1481), osobiście, za pośrednictwem posłańca,  faksu,  przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną  (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1219).
Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane: - za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście, za pośrednictwem posłańca należy kierować/ przekazywać na adres zamawiającego: ...............................
- za pomocą faksu należy kierować na nr faksu ? ............................ (każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz innych informacji przekazanych za pomocą faksu)
- przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (poczta elektroniczna) należy kierować na adres poczty elektronicznej zamawiającego ? ....................................... (każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz innych informacji przekazanych przy użyciu środków komunikacji elektronicznej)

Pozdrawiam:)

5

Odp: dawny art. 27 ustawy Pzp

Dziękuję za odpowiedzi,

Formułkę podobną mam w SIWZ i ogłoszeniu.

Chodziło mi głownie o to czy wysyłając zawiadomienie o wyborze najkorz. oferty wpisujecie tekst, ze pismo dostarczone droga elektroniczna uznaje się za skutecznie doręczone ...

6

Odp: dawny art. 27 ustawy Pzp

Nie ma potrzeby.

7

Odp: dawny art. 27 ustawy Pzp

ok