1

Temat: Roboty podobne

Przetarg nieograniczony, Roboty budowlane, Zamawiający nie przewidział art. 67 ust. 1 pkt. 6  robót podobnych w SIWZ , nie oszacował wartości, w trakcie robót okazało się że należy wykonać dodatkowe Roboty, czy muszę ogłaszać przetarg na tą usługę.

2

Odp: Roboty podobne

dodatkowe są w opisane w art 144 ustawy i ich sie nie wpisuje do ogłoszenia chyba że masz na myśli podobne

3

Odp: Roboty podobne

W SIWZ nie mam nic o podobnych, w trakcie robót okazało się, że należy rozebrać ścianę budynku, nie było tego w przetargu, zastanawiam się jak mam to zlecić, są to pieniądze zewnętrzne

4

Odp: Roboty podobne

A te nieprzewidziane zostały określone w SIWZ zgodnie z art.144 Pzp?

5

Odp: Roboty podobne

tylko 144.1.1 wymaga przewidzenia, reszta punktów nie

6

Odp: Roboty podobne

nie nie ma w SIWZ żadnej wzmianki o jakichkolwiek robotach ani podobnych ani dodatkowych

7 (edytowany przez lisvitalis 2017-09-01 12:53:08)

Odp: Roboty podobne

Podepnę się pod temat. Jeżeli zmuszony jestem udzielić zamówienia na roboty dodatkowe (zmiana przewidziana w umowie) to mogę to zrobić na podst. art 144 ust.1 pkt.2 zwyczajnie aneksem? Nie potrzebna jest żadna papierologia? Rozumiem że później ogłoszenie o zmianie umowy zgodnie ze 144 1c -tak?

8

Odp: Roboty podobne

Tak.

9

Odp: Roboty podobne

a jak udzielamy uzupełniające na podstawie przejściowych , aneksem, to chyba nie puszczamy ogłoszenia o zmianie umowy? bo nie widzę takiego obowiązku?

10

Odp: Roboty podobne

"Nie istnieje obowiązek informacyjny w przypadku dokonania powyższej zmiany umowy. Brak jest obowiązku informowania Prezesa UZP o dokonaniu takiej zmiany lub zamieszczania we właściwym publikatorze ogłoszenia o zmianie umowy."
https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/pytania-i-odpowiedzi-dotyczace-nowelizacji-ustawy-prawo-zamowien-publicznych-2/zamowienia-dodatkowe-i-zamowienia-uzupelniajace-w-przepisach-przejsciowych