1

Temat: stosować ustawę Pzp?

mam do wykonania usługę geodezyjną. szacunek ok. 100 tys. czyli poniżej progu.
Geodeci się upierają, żebym zrobił przetarg.
Proponuję im zapytanie ofertowe, które zostanie zamieszczone w BIPie, więc konkurencja będzie.
Jaki sens ma stosowanie ustawy?

2

Odp: stosować ustawę Pzp?

Nie stosujesz ustawy poniżej 30 000 euro, koniec i kropka.

3

Odp: stosować ustawę Pzp?

ja to wiem. tylko innym ciężko to wytłumaczyć.

4

Odp: stosować ustawę Pzp?

jak się nie będą chcieli odczepić to można zrobić zapytanie ofertowe uwzględniając w nim wszystkie wymogi przetargu nawet unijnego wink

5

Odp: stosować ustawę Pzp?

skoro nie stosuje się TO NIE MOŻAN STOSOWAĆ ale zapytanie moższe zrobić bez powoływania sie na zapisy pzp i możesz nawet ogłosić w BZP jako nie obowiązkowe smile

6

Odp: stosować ustawę Pzp?

Jak Cbud. Zamieść w BZP jako nieobowiązkowe. Rozumiem że chodzi o twoich geodetów (pracowników urzędu), ale być może oni wiedzą że będzie jeszcze jakieś zlecenie w 2016 r., a do 30 tys już blisko.
Moi geodeci też pakują wszystko w przetarg ale bardziej ze strachu bo to kasa wojewody i wolą "na wszelki wypadek" zrobić przetarg. To robię smile

7

Odp: stosować ustawę Pzp?

tak, chodzi o pracowników urzędu.
pytanie tylko na ile ich szacunek jest rzetelny.
jak zrobię zapytanie i się okaże, że wszystkie ceny powyżej, to będę musiał unieważnić zapytanie i przeprowadzić przetarg.

8

Odp: stosować ustawę Pzp?

jeszcze jedno pytanko.
stosujecie w zapytaniach ofertowych możliwość wezwania oferenta do złożenia brakującego dokumentu, czy po prostu jak nie ma wymaganych dokumentów to odrzucacie od razu ofertę?

9

Odp: stosować ustawę Pzp?

wzywam, wyjaśniam itd

10

Odp: stosować ustawę Pzp?

a dopuszczasz możliwość wspólnego ubiegania się kilku oferentów o udzielenie zamówienia?

11

Odp: stosować ustawę Pzp?

tak podwykonawstwo też

12

Odp: stosować ustawę Pzp?

witam, a ja chciałabym rozwiać wątpliwości:) jako jednostka świadcząca pomoc społeczną, dostaję faktury adresowane na jednostkę jednak jest to wydatek związany z pomocą dla wychowanków, realizowany na podstawie ustawy o pomocy społecznej. Tego typu wydatku nie ujmuję w rocznym sprawozdaniu?

13

Odp: stosować ustawę Pzp?

warunki zapytania piszesz jakie chcesz, możesz wzywać (ja robię tylko dla tego co wygra aby dał dowody na co chcę) poza tym jeszcze negocjuję ze składającym najkorzystniejszą ofertę smile Możesz stosować wszelkie chwyty aby należycie wydać kasę - tu problem jest tylko z tymi dofinansowanymi