1

Temat: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

Witam,
Obecnie stoję przed dylematem: tworzyć Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe, czy też sobie odpuścić.
Wczytując się bowiem zarówno w przepisy jak i różnego rodzaju opinie wnioskuję, że nie za bardzo ma to sens.
Ustawa przewiduje dwie ścieżki (art. 5 i art 5a)
Pierwsza ścieżka jest jasna i oczywista. Druga w sumie też. Więc jakie kwestie miałbym poruszać w Regulaminie?
Przeglądając Regulaminy niektórych zamawiających stwierdzam, że przepisali po prostu wybrane treści z ustawy, które chciał nie-chciał muszą być dochowane.

Może ktoś z Was coś doradzi. Może ktoś mnie przekona, że dobrze jest mieć ten Regulamin. Byłbym bardzo wdzięczny.

2

Odp: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

Ja nie doradzę że lepiej mieć, według mnie póki nie ma obowiązku nie wiążę się żadnymi dodatkowymi warunkami.

3

Odp: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

ja bym nie wprowadzał kolejnego regulaminu, i zbędnej biurokracji,

tylko jeśli poniżej 30 000 euro to wewn reg zam który zapewne masz
a jeśli powyżej to PzP,

4

Odp: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

Ja się przyznaję bez bicia, nie mam regulaminu do 30 000 euro big_smile

5

Odp: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

Nie było mnie kilka dni więc nie czytałem. Widzę jednak, że wypowiedzi są, co mnie cieszy smile
A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że macie identyczne zdanie jak ja. Po co komu ta biurokracja.
Jeśli chodzi o regulamin zamówień do 30000 euro, to ja posiadam. Jest on jednak krótki i przejrzysty.
Dziękuję za Wasze opinie i pozdrawiam.

6

Odp: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

to dobrze, że krótki i przejrzysty, bo nie którzy pastwią się w tym regulaminie i drugą PzP starają się stworzyć,
ważne żeby go przestrzegać, i był w miarę czytelny bez zbytnich wywodów,

7

Odp: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

Marcel napisał/a:

Ja się przyznaję bez bicia, nie mam regulaminu do 30 000 euro big_smile

A ja wasz wszystkich zaskoczę my mamy regulamin do 30 tys. Euro w którym mamy tylko jeden próg - 28 tys. Euro i od tego progu do 30 tys. Euro wykonujemy rozeznania - zapytania do conajmniej 3 wykonawców. Poniżej 28 tys. Euro negocjujemy indywidualnie ze znanymi w naszym regionie firmami. Na każda robotę budowlana robimy kosztorys inwestorski. Każda z zawartych umów kwotowo zawsze jest wynegocjowana poniżej kosztorysu inwestorskiego czyli wszystkie wydatki są racjonalne i oszczędne przy zachowaniu najwyższej jakości robot budowlanych

8

Odp: Regulamin udzielania zamówień na usługi niepriorytetowe

kij ma dwa końce, czasem przy dofinansowaniach poniżej 30tys. przy kontrolach zamiast tłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej - wskazujesz regulamin i tyle, a jeśli sam go pisałeś to jest oki:)