Temat: podwykonawcy

czy podwykonawca usług - umowa o wartości poniżej 50000 zł i wart. mniejszej niż 0,5% wartości umowy może sam zgłosić się do zamawiającego i zgłosić swoją umowę jeśli uważa że jest zagrożony niezapłaceniem mu wynagrodzenia przez Wykonawcę?

2

Odp: podwykonawcy

nie macie nic do powiedzenia w tym temacie?

3

Odp: podwykonawcy

Jeśli usług, to może ale nie będzie to powodowało żadnych konsekwencji - prawo chroni podwykonawców robót budowlanych.

4

Odp: podwykonawcy

a czy jeśli sam się zgłosi to zamawiający ma prawo zapłacić temu podwykonawcy w obawie że wykonawca może tego nie uczynić?

5

Odp: podwykonawcy

A zamówienie główne/podstawowe jest zamówieniem na rb czy na usługi?

6

Odp: podwykonawcy

zamówienie główne na roboty budowlnae

7 (edytowany przez bipi 2015-03-09 13:26:30)

Odp: podwykonawcy

No to zastosowanie ma art. 143c Pzp - przyjmij kopię umowy (sprawdź czy odpowiada SIWZ) i poproś Wykonawcę o wyjaśnienia - dopiero po wyjaśnieniach możesz zapłacić.
PS. Tylko pamiętaj o art. 143c ust. 2 - wynagrodzenie może dotyczyć należności powstałych PO przedłożeniu kopii umowy o podwykonawstwo!