1

Temat: uzupełnijaće i dodtakowe

1) witam czy ogłaszacie w BZP ogłoszenie z zawarciu umowy na roboty lub usługi dodatkowe lub uzupełniające w rożnych zamówieniach  (które były przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu) jeżeli wartość każdej z tych umów jest mniejsza od 30.000 euro??
Traktujecie je jako art 67 ust1 pkt 5 lub 6 lub 7 czy też art 4 pkt 8??

2) mam też inny przypadek zamówienie dodatkowe poniżej 30.000 tyś udzielone w zeszłym roku w tym roku również wystąpiła konieczność udzielenia takiego zamówienia na kwotę również do 30.000 euro co w takiej sytuacji Łącznie jest powyżej

2

Odp: uzupełnijaće i dodtakowe

1. Nie.
2. Nie.

3

Odp: uzupełnijaće i dodtakowe

TO JEST OBOWIĄZEK ZAMAWIAJĄCEGO
Art. 95. 1. Jeżeli wartość zamówienia lub umowy ramowej jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, zamawiający niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego albo umowy ramowej zamieszcza ogłoszenie o udzieleniu zamówienia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
2. Jeżeli wartość zamówienia albo umowy ramowej jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego albo umowy ramowej, zamawiający przekazuje ogłoszenie o udzieleniu zamówienia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
3. Zamawiający może przekazać ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, jeżeli zamówienia udziela się na podstawie umowy ramowej.
4. W przypadku udzielania zamówień objętych dynamicznym systemem zakupów zamawiający może odstąpić od przekazywania ogłoszeń zgodnie z ust. 2 i przekazywać ogłoszenia o udzieleniu zamówienia raz na 3 miesiące.

Coś to się zapomniało Marcelku

4

Odp: uzupełnijaće i dodtakowe

Obowiązek umieszczenia ogłoszenia o zawarciu umowy owszem ale pod warunkiem, że zamówienie dodatkowe/wartość umowy  jest powyżej 30 tys euro.

5

Odp: uzupełnijaće i dodtakowe

Wszystko zależy kto jak traktuje zamówienie - Myszki, bez względu na wartość traktuje zamówienie jako uzupełniające z 67.1.6. Ja jako uzupełniające z 67.1.6 traktuję tylko takie, których wartość przekracza 30 kOjro. Dlatego ja uważam podobnie jak Marcel:
1. Nie;
2. Nie.