1

Temat: pilne - umowa i termin płatności

W przetargu na rb jako załącznik do SIWZ byłe wzór umowy, w którym termin płatności na zakończenie robót wynosi 14 dni.
Umowę podpisaliśmy a teraz jest potrzeba wydłużenia terminu płatności.
Mam pytanie, cz zmiana terminu płatności będzie istotną zmianą umowy? W umowie takiej zmiany nie przewidywaliśmy.

2

Odp: pilne - umowa i termin płatności

Jeżeli zmiana sposobu płatności (terminu)  nie wpłynęłaby na krąg podmiotów zainteresowanych udziałem w postępowaniu wydaje się, iż zmiana umowy w tym zakresie jest dopuszczalna jako zmiana nieistotna.
Jednak każdą zmianę należy rozpatrywać indywidualnie.

3

Odp: pilne - umowa i termin płatności

dokładnie...... jeżeli nie wpłynęłaby na krąg wykonawców....i to jest właśnie problem.

Moim zdaniem wydłużenie terminu płatności, przy jednoczesnym braku płatności częściowych w umowie,  ma jednak wpływ na krąg wykonawców...

4

Odp: pilne - umowa i termin płatności

nieistotna dla zamawiającego ale dla Wykonawcy obawiam się b.istotna i może jak najbardziej nie wyrazić na to zgody. Bo zmianę płatności musisz wprowadzić aneksem
poza tym nie napisałaś jak wydłużasz ten termin, zrozumiałam ,że płatność w umowie  jest jedną f-rą końcową platną po zakończeniu i odbiorze rb. w terminie 14 dni po otrzymaniu prawidłowo wystawionej faktury