1

Temat: wysokość wadium

zgodnie z 45.4 wadium w wysokości nie większej niż 3% wartości zamówienia. A wartość zamówienia (32.1) to całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy bez VAT.
Pytanie: w planowanym zamówieniu na usługę Zamawiający przewiduje oprócz zamówienia podstawowego także zamówienie objęte prawem opcji oraz zamówienia uzupełniające - to te 3%  liczymy od łącznej wartość (tj. szacunkowej wartość zam. podstawowego + szacunkowej wartości zam. objętego prawem opcji)? czy też od łącznej wartości uwzględniającej także zamówienie uzupełniające?

2 (edytowany przez Darek W. 2014-04-22 10:32:28)

Odp: wysokość wadium

Wadium - tylko od zamówienia podstawowego.

3

Odp: wysokość wadium

Darek W. napisał/a:

Wadium - tylko od zamówienia podstawowego.

Mogę się z tym zgodzić że nie powinno się ujmować zam. uzupełniających choć nie wiem który artykuł o tym mówi,
ale co do opcji to wydaje mi się, że wartość opcji uwzględnia się po pierwsze przy obliczaniu szacunkowej wartości zamówienia 34.5, a tym samym skoro są zliczane w szacunku to od łącznej wartości (zam. podstawowe + szacunkowo wartość prawa opcji) obliczyć należy 3%- czy tak?

4

Odp: wysokość wadium

Wartość zamówienia liczy się łącznie z prawem opcji, a więc analogicznie wadium liczy się od łącznej wartości zamówienia wraz z prawem opcji.

Zamówienia uzupełniającego się nie uwzględnia.

5

Odp: wysokość wadium

dzięki Lazar..tak mi się wydawało:)

6 (edytowany przez nina 2014-04-22 18:14:56)

Odp: wysokość wadium

mada napisał/a:

dzięki Lazar..tak mi się wydawało:)

To Ci się źle wydawało co do uzupełniających.

5a. Jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, określa kwotę wadium dla wartości zamówienia podstawowego. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio.

7 (edytowany przez bipi 2014-04-22 19:40:13)

Odp: wysokość wadium

Niania - no co Ty??? - Tylko wartość zamówienia podstawowego! Kiedyś się wliczało uzupełniające ale teraz tylko podstawowe!

8 (edytowany przez bipi 2014-04-22 19:43:47)

Odp: wysokość wadium

mada napisał/a:

Mogę się z tym zgodzić że nie powinno się ujmować zam. uzupełniających choć nie wiem który artykuł o tym mówi,

art. 45.5a Pzp

9 (edytowany przez nina 2014-04-22 20:17:52)

Odp: wysokość wadium

bipi napisał/a:

Niania - no co Ty??? - Tylko wartość zamówienia podstawowego! Kiedyś się wliczało uzupełniające ale teraz tylko podstawowe!

BIPI a o czym ja pisałam przecie pisałam o podstawowych dlatego przytoczyłam 5a. Koleżanka miała wątpliwości dlatego podałam jej ww. ust.

10

Odp: wysokość wadium

No to ja odczytałem inaczej Twojego posta - zmyliło mnie to: "To Ci się źle wydawało co do uzupełniających."

11

Odp: wysokość wadium

A no faktycznie mogło zmylić.