1

Temat: art.4 pkt.8 ? czy nowy przetarg ?

Serdecznie witam !
Udzieliłem zamówienia na cały 2007 rok polegającego na utrzymaniu czystości posesji i chodników ( zamiatanie , odśnieżanie chodników , sprzątanie zieleńców oraz trzykrotne koszenie trawy w tym okresie ). Okazało się , że trzykrotne koszenie trawy w tym roku to za mało. Potrzebujemy zlecić czwarte koszenie . Szacowany koszt to około 50.000 tyś zł netto. Na to zadanie będzie przeznaczona dodatkowa kasa.
czy te 50 tyś. mam doliczyć do poprzedniego zadania ? czy traktować tą usługę   jako nowe zadanie ?
Poprzednie postępowanie przeprowadzone było w trybie PN i nie przewidzane było w SIWZ zamówienie uzupełniające lub dodatkowe.

2

Odp: art.4 pkt.8 ? czy nowy przetarg ?

Myślę, że można by było zrobić jako osobne z wolnej ręki (niemożliwe do przewidzenia) z odpowiednim umotywowaniem (np. z budżetu), że wcześniej było tyle kasy a teraz pojawiła się dodatkowa i można ją dodatkowo wykorzystać.
Pytanie tylko dlaczego nie dodatkowe? Czy mieszczą się w 50%? Dodatkowych nie przewidujesz w siwz ale wykazujesz np. oszczędności z tytułu, że wykonuje je ten sam Wykonawca.

3

Odp: art.4 pkt.8 ? czy nowy przetarg ?

Możesz potraktować to jako robotę dodatkową która nie była wcześniej do przewidzenia o ile nie przekracza 50% zamówienia podstawowego a napewno nie przekracza.Protokół konieczności + umowa i luzik.

4

Odp: art.4 pkt.8 ? czy nowy przetarg ?

Jeśli to 50 000 zł netto, to w ogóle nie stosujesz ustawy na podstawie art. 4 pkt 8.
A poza tym, jak wyżej podano: protokół konieczności + umowa i luzik smile