Mam takiego kierownika merytorycznego, że... "nie jest w stanie określić". Rozwija się w odpowiedzi na moje pytanie, że zależy co się popsuje (przycisk windy albo silnik) i to będą inne koszty. Ja o chlebie on o wodzie... hmm
Zostawiłam go na razie z tematem na weekend do przemyślenia..

Przygotowuję postępowania na naprawy urządzeń dźwigowych. Dotychczas kiedy miałam postępowania na naprawy nie miałam problemu bo zakres naprawy był określony. Tym razem jest inaczej.
Umowa ma być na okres 8 miesięcy. Dotychczasowa umowa na przeglądy i naprawy została wykorzystana w części dot. napraw i stąd kolejne postępowanie na same naprawy.
Mam (wiadomo) kwotę, którą chcemy przeznaczyć na realizację zamówienia i to będzie wartość umowy, z której będę na podstawie faktur schodziła, w oparciu o składniki cenotwórcze (roboczogodzina i koszt zakupu/materiał). Nie wiem czy jasno i logicznie to opisałam wink

Teraz moje pytanie:
Czy w ofercie jako kryterium ceny i jednocześnie wartość oferty mogę wymagać podania stawki roboczogodziny? Taki opis mam w FO i SWZ:
Składniki cenotwórcze:
R (roboczogodzina) - ... zł netto / r-g + stawka VAT w wysokości ...% = ... zł brutto / r-g
Kz (koszt zakupu) - .....% (M - materiał)
R/godz. brutto ... PLN/godz. <-- to byłaby wartość oferty.

Czy mogę dokonać wyboru oferty w oparciu o stawkę roboczogodziny (i oczywiście pozostałych kryteriów)? Nie jestem w stanie (nie stricte ja) podać ile godzin Wykonawca miałby przyjąć do wyliczenia wartości oferty.

Jeśli to co napisałam nie ma ładu i składu to sorki ;P

3

(13 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Dziękuję smile

4

(13 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Witam,
tak chciałam się upewnić... Jeśli mam postępowanie unijne (PN), które unieważniam w całości, bo nie złożono mi żadnych ofert to wysyłam do publikacji ogłoszenie?

art. 257 pzp

No właśnie hmm Dziękuję za potwierdzenie smile

Witam,
Mam postępowanie w trybie PN na dostawę leków. Jest to powtórka unieważnionych wcześniej zadań, na które nie miałam żadnych ofert. Termin wykonania zamówienia ma wynosić 30 miesięcy.
Wpłynęło mi pytanie o skrócenie terminu obowiązywania umowy z 30 na 12 miesięcy, bo tylko na taki czas Wykonawca może złożyć ofertę, inaczej na 99% nie będę miała oferty.
Czy taka zmiana nie będzie zbyt daleko idącą zmianą w związku z art. 137 ust. 7?

Z góry dziękuję za odpowiedzi smile

Dziękuję, już też doszłam do tego wink - bez naszego RP

Firma złożyła mi informacje z KRK, ale w pkt. 3 (Wskazanie postępowania...) i kolejnych punktach jest pusto. Nic nie wpisali.
Zdziwiło to zarówno mnie jak i naszego Radcę. Zadzwoniłam do firmy i powiedzieli, że zawsze składają KRK w takiej formie i ich Radca prawny mówi, że tak może być, bo "mają ogólne KRK do wszystkich postępowań i nigdy nikt się nie czepiał".

Czy takie KRK bez żadnych informacji mogę uznać czy wzywać ich do uzupełnienia? smile

Z tego co mi merytoryczni mówili, już samo zgłoszenie może być, bo od zgłoszenia do uzyskania wpisu może minąć nawet kilka miesięcy.

Tak przewidziałam. Dziękuję smile

Mam pytanko, w postępowaniu na dostawę m.in. fartuchów chirurgicznych wymagaliśmy "wpis do rejestru wyrobów medycznych". Firma złożyła zgłoszenie, ale w formie swojego pisma, nie załącznika nr 2 stosownego do rozporządzenia, czyli niespełniające wymogów zgłoszenia (nie ma też na piśmie potwierdzenia wpłynięcia pisma do Urzędu).
Czy w takim przypadku wzywam firmę do złożenia wyjaśnień/uzupełnienia dokumentu czy podlega ona odrzuceniu, ponieważ nie złożyli mi wymaganego dokumentu? Dokument ten miał być złożony wraz z ofertą.
Czy jest ktoś kto może mnie wesprzeć? smile

No właśnie tej analizy potrzebuję sad gdzie ją znaleźć

Wiesz... taki zapis dostałam od merytorycznych, że muszą być oryginalne bo powiedzmy Wykonawca dostarczający tomograf z drukarką wymaga dla zapewnienia gwarancji, żeby były oryginalne tonery. Ja wiem, że to są dziwaczne zapisy, ale tak mi to tłumaczyli.
W SWZ mieliśmy tylko zapis, że mają być oryginalne tonery, nic o tym, że od producenta itd.... hmm
I w sumie masz rację, co do mebli IKEI wink Dziękuję za pokazanie takiego spojrzenia.

Ale teraz pytanie - czy wyzywać jeszcze raz tego pierwszego wykonawcę do dokładniejszego wyjaśnienia ceny? W pierwotnym wyjaśnieniu dał obszerne dość pismo, oświadczenie producenta o rabatach i oryginalności produktów i w zasadzie niezwiązane z tematem: umowę z serwisantem, umowę z innym zamawiającym na serwis drukarek i certyfikat na serwis drukarek...
jak teraz na to patrzę, to nie wiem dlaczego to przepuściłam...

Pomocy!
W postępowaniu na dostawę tonerów wymagaliśmy produktów oryginalnych, ze względu na gwarancję urządzeń medycznych, z którymi współpracują drukarki.
Oferta najkorzystniejsza miała rażąco niską cenę (90%!) i po wezwaniu firmy do wyjaśnień potwierdziła nam m.in., że oferowane produkty są "oryginalne, fabrycznie nowe, nie regenerowane, nie fabrykowane i posiadają chipy współpracujące z nowymi updatami oprogramowania urządzeń drukujących". Dała też oświadczenie od producenta, że mają 30% rabaty.
osoby merytoryczne uznały te wyjaśnienia i wybraliśmy ofertę.
Oczywiście dostaliśmy notatkę... że wyjaśnienia nie są wystarczające (po głębszej analizie zgadzam się z nimi). Sprawa rozbija się tez o to, że ta pierwsza firma bierze tonery od litweskiego producenta tonerów i że  nie są to stricte oryginalne produkty producenta (np. Brothera) tylko innej firmy.
Teraz wszyscy się wypieli z pomocą (i merytoryczni i prawnicy) i zostałam sama z problemem.
Nie wiem czy wezwać ich ponownie do złożenia wyjaśnień, czy odrzucić bo produkty nie są oryginalne od producenta, czy co mam zrobić...
Czy ktoś może mnie wspomóc??? Bo ja już głupia jestem...

Dziękuję smile

Witam,
Chciałam się upewnić czy oferta w przetargu poniżej progów unijnych, procedura podstawowa na podstawie art. 275 ust. 1 (bez negocjacji) ma być/może być złożona w formie papierowej czy wszystko w formie elektronicznej idzie?